Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Areszt tymczasowy dla 24-latka, który atakował przechodniów w centrum Rzeszowa

Dodano:

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Sąd aresztował na 3 miesiące 24-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, który w miniony piątek zranił nożem adwokata, a następnie zaczepiał i atakował przechodniów w centrum Rzeszowa. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów.
 
 W piątek, około godz. 10:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który zaatakował nożem adwokata w biurze przy ul. Rejtana. Później do komendy zaczęły napływać kolejne zgłoszenia o zaczepianych i atakowanych przez niego przypadkowych osobach. Na ul. Kolejowej mężczyzna zaczepił dwie dziewczyny, a chwilę później w pobliżu próbował wyrwać portfel klientowi banku. Inny mężczyzna został zaatakowany przesz podejrzanego w rejonie galerii przy ul. Piłsudskiego.

Policjanci ustalili, że za te wszystkie zdarzenia odpowiedzialny jest ten sam mężczyzna i rozpoczęli przeczesywanie miasta w poszukiwaniu napastnika.

Około godz. 15:00 poszukiwany mężczyzna został zauważony na Placu Farnym. Na miejsce skierowano policyjne patrole. Po krótkim pościgu napastnik został zatrzymany na ul. Grunwaldzkiej.
Reklama
24-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego trafił do policyjnego aresztu. Pobrano od niego krew do badań na obecność narkotyków i alkoholu, dodatkowo policjanci znaleźli przy nim środki odurzające. Podczas zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny.

Policjanci pracowali nad ustaleniem szczegółowych okoliczności poszczególnych zdarzeń, a zebrany materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

W niedzielę prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu 7 zarzutów - usiłowanie spowodowanie niebezpieczeństwa ciężkiego uszczerbku na zdrowi i utraty życia, usiłowania rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej, zmuszania groźbą policjantów do zaniechania czynności oraz naruszenia nietykalności cielesnej i czynności narządów ciała funkcjonariuszy.

24-latek odpowie również za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków, a w odrębnym postepowaniu za spowodowanie kolizji.

W poniedziałek na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 24-latka na okres 3 miesięcy.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej zakończy się wcześniej niż planowano [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Już w sierpniu ma zakończyć się przebudowa rzeszowskiego deptaka – ul. Grunwaldzkiej. Pierwotnie miał być to koniec września. Prace są już zaawansowane.

Rzeszów

MPWiK Rzeszów zakupiło pierwszego „elektryka”

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie zakupiło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Citroen e-Berlingo Van. Pojazd już wkrótce wyjedzie na ulice Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa atrakcja w parku na osiedlu Kmity. Powstanie strefa relaksu

RZESZÓW. W parku na osiedlu Kmity będzie więcej atrakcji. Jeszcze w tym roku powstanie tam strefa relaksu. Doposażony zostanie również tamtejszy plac zabaw. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Miał prawie 2,7 promila i pojechał na stację po piwo. Ujęli go świadkowie

RZESZÓW. 60-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, mając prawie 2,7 promila alkoholu w organizmie, zdecydował się wsiąść za kierownicę i pojechać po piwo na stację benzynową.

Rzeszów

Trwa budowa nowego żłobka w Rzeszowie: Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Nowy żłobek powstaje przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola. Znajdzie się w nim miejsce dla 190 maluchów. Budowa ma się zakończyć jesienią 2025 roku.

Lotnisko przyjazne rodzinie

Udogodnienia dla rodzin z dziećmi na lotnisku w Jasionce, m.in. pierwszeństwo w kolejce

RZESZÓW/JASIONKA. W ramach programu pn. „Lotnisko przyjazne rodzinie”, podrzeszowskie lotnisko wprowadziło szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi. To m.in. multimedialny plac zabaw, specjalne miejsca parkingowe czy obowiązujące w tym sezonie pierwszeństwo w...

Rzeszów

Bernardyni chcą przekazać słynny pomnik rodzinom Żołnierzy Niezłomnych. Ratusz reaguje

RZESZÓW. Miasto złożyło wniosek w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków o wpisanie Pomnika Czynu Rewolucyjnego do rejestru zabytków. To reakcja na decyzję Zakonu Bernardynów o przekazanie pomnika Stowarzyszeniu Rodzin Żołnierzy Niezłomnych Podkarpacia”.

Rzeszów

E. Leclerc Rzeszów wprowadza system parkingowy

RZESZÓW. Hipermarket E. Leclerc Rzeszów przy al. Rejtana 69, to kolejne miejsce w Rzeszowie, w którym będzie obowiązywał system parkingowy. Pierwsze trzy godziny będą bezpłatne.

Reklama