Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Atak nożownika na ul. Pułaskiego. 64-latek tymczasowo aresztowany

Dodano: 10.08.2022 r.

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. 64-letni Ryszard W., który w zeszły czwartek zaatakował nożem kobietę na jednym z rzeszowskich osiedli, usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia br. około godz. 20:00 przy ul. Pułaskiego w Rzeszowie. Kobieta stojąca przy swoim samochodzie, została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Napastnik, próbował wyrwać kobiecie torebkę i przy tym ranił ją kilkukrotnie nożem w okolice twarzy, szyi i klatki piersiowej. Kobiecie udało się obronić i uciec do miejsca pracy, skąd inny pracownik powiadomił o zdarzeniu Policję. Ranną kobietę przewieziono do szpitala. Na szczęście obrażenia nie zagrażały jej życiu.
Reklama
Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji sporządzili rysopis sprawcy i na jego podstawie udało im się zidentyfikować 64-latka na jednej z sąsiednich ulic. Mężczyzna trzymał nóż w ręce. Policjanci obezwładnili go, odebrali nóż i zatrzymali. 

Okazało się, że 64-latek był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak informuje Policja, nie potrafił podać powodów swojego postępowania.

W piątek prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

64-letni Ryszard W. nie był do tej pory karany.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Reklama