Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Będą nowe atrakcje na przedszkolnych placach zabaw w Rzeszowie

Dodano: 20.01.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Blisko milion złotych miasto przeznaczy na doposażenie placów zabaw przy 44 rzeszowskich przedszkolach.

W przyszłym tygodniu ma zostać podpisana umowa na realizację tego zadania. Prace mają potrwać do czerwca br. Inwestycja zostanie sfinansowana z puli pieniędzy Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

O tym, jaki rodzaj zabawek trafi do poszczególnych przedszkoli decydowali ich dyrektorzy. Do wyboru były cztery propozycje – różniące się od siebie wielkością i funkcjami. To m.in. lokomotywa z wagonem, czy domek, do których dzieci będą mogły wchodzić. Wybrane przez przedszkola zabawki mają m.in. ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie.

Wykonawca robót będzie musiał opracować projekt, przygotować teren, wykonać montaż nowych urządzeń, a po zakończeniu prac zasiać trawę. Zabawki będą posiadać niezbędne atesty bezpieczeństwa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Reklama