Rzeszów - Środa, 11.06.2025
Reklama

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5 mln zł.

Miejski zarząd Dróg w Rzeszowie oraz mieszkańcy miasta wskazali kilka rzeszowskich ulic, które wymagają pilnej wymiany nawierzchni. Na ulicy Hetmańskiej nowa nawierzchnia wraz z podbudową zostanie wykonana przed skrzyżowaniem z al. Powstańców Warszawy. Utworzyły się tam koleiny, które zostaną zlikwidowane. Kolejne ulice przewidziane do remontu to, m.in. ul. Leszka Czarnego (w sumie 245 m kw. powierzchni drogi), ul. Budziwojska (od strony pętli autobusowej – 1050 m kw.), boczna ul. Jana Pawła (940 m kw.), boczna ul. Zimowit (1200 m kw.), ul. Zaciszna- od budynku nr 5 do 16 (900 m kw.), ul. Leśne Wzgórze - od strony Kielanówki (750 m kw.).
Reklama
Przetarg na wybór wykonawcy prac został już ogłoszony. Zwycięzca przetargu będzie miał siedem miesięcy (od dnia podpisania umowy) na wymianę nawierzchni wymienionych wyżej ulic a także nawierzchni kolejnych, które już po rozpoczęciu prac wskaże Miejski Zarząd Dróg. Na oferty miasto czeka do 18 maja br.

Ponadto, w ramach bieżącego utrzymania ulic, w Rzeszowie trwają pozimowe prace przy naprawach nawierzchni. W ostatnich dniach naprawiane były m.in. ul. Paderewskiego, Popiełuszki, Żwirki i Wigury, Wincentego Pola, Sportowców, Lwowskiej, Lecha, Monte Cassino, Porąbki, Szkolnej, Kopisto. W tym tygodniu prace będą prowadzone m.in. na Beskidzkiej, Karkonoskiej, Paderewskiego i Św. Rocha.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Rzeszów

Fundacja Felineus znów walczy o "zwierzakobusa"

Do 16 grudnia można wesprzeć fundację Felineus w jej staraniach o otrzymanie  zwierzakobusa, specjalnego pojazdu do przewożenia chorych czworonogów. Wystarczy złotówka.

Rzeszów

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Rzeszów

W poniedziałki ZUS otwarty krócej

​RZESZÓW. Od dziś w poniedziałki placówki ZUS będą otwarte do 17, o godzinę krócej niż do tej pory. Zmiana ma obowiązywać do końca marca. W pozostałe dni obsługa klientów będzie odbywać bez...

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Reklama