Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Polskie Radio Rzeszów nie przedłuży umowy dzierżawy Radzie Miasta. Czeka ich przeprowadzka do jednego z pomieszczeń miasta na Rynku.

Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu. Właściciel lokalu, którym jest Polskie Radio Rzeszów ma inne plany względem wynajmowanej rzez Rade powierzchni.

„Właściciel obiektu ma prawo wypowiedzieć nam umowę. Z dokumentów, które mam wynika, że chcą tam przenieść administracje” – informuje Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa oraz członek Rady Programowej Polskiego Radia.

Obecna umowa dzierżawy obowiązuje do końca marca. Miesięczna cena wynajmu willi wynosiła 9,5 tys. zł miesięcznie.

„Są takie plany, żeby wydział inwestycji przeniósł się na ul. Targową, a Biuro Rady Miasta zajmie jego miejsce”– informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie powstanie w dwa lata

RZESZÓW. Wybrano wykonawcę nowej, dwupoziomowej hali sportowej sportowa I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Obiekt powinien być gotowy w czerwcu 2024 roku.

Rzeszów

Asystenci pomogą uczniom z niepełnosprawnościami

RZESZÓW. W czterech rzeszowskich szkołach i przedszkolu zatrudnieni zostaną asystenci, którzy będą pomagać w nauce dzieciom z niepełnosprawnościami i z innymi dysfunkcjami.

Rzeszów

Robert Makłowicz i DDTVN dziś w Rzeszowie

RZESZÓW. W czwartek, 17 lutego 2022 r. do Rzeszowa przyjedzie ekipa programu Dzień Dobry TVN oraz Robert Makłowicz, który opowie o festiwalu „Karpaty na widelcu”.

Rzeszów

W rejonie Kopca Konfederatów Barskich powstanie ogromny park

RZESZÓW. Miasto planuje utworzenie potężnego parku w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Trwają również prace nad poszerzeniem terenów zielonych w Rzeszowie o kolejne działki w rejonie Wisłoka.

Rzeszów

Otwarcie łącznika ulic Kopisto i Wierzbowej w przyszłym tygodniu? Trwa malowanie linii

RZESZÓW. Rozpoczął się ostatni etap budowy drogi, która połączy ulice Kopisto i Wierzbową. Drogowcy malują linie. 

Rzeszów

Będzie remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu modernizacji zabytkowego budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Reklama