Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa
Dodano: 30.05.2022 r.
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się prace przy wyburzeniu starej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa. Wyburzenie potrwa do końca czerwca.
Do końca czerwca trwać będą również prace przy przebudowie sieci cieplnej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i innych podziemnych instalacji. Na wakacjach rozpoczną się prace przy budowie hali.
Nowa hala sportowa będzie mieć dwa poziomy. Na parterze znajdować się będzie boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny dla 230 widzów. Ponadto znajdą się tam także pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki i sale zajęć indywidualnych.
Poziom niżej powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Hala sportowa będzie kosztować 11,925 mln zł. Inwestycja powinna rozpocząć się niebawem. Jednym z pierwszych zadań, którymi zajmie się wykonawca będzie rozbiórka starej hali sportowej i przebudowa instalacji podziemnych.
Nowa hala ma być oddana do użytku w czerwcu 2024 roku.
RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.
RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.
RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.
RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.
RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz