Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa

Dodano: 30.05.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się prace przy wyburzeniu starej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa. Wyburzenie potrwa do końca czerwca.

Do końca czerwca trwać będą również prace przy przebudowie sieci cieplnej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i innych podziemnych instalacji. Na wakacjach rozpoczną się prace przy budowie hali.

Nowa hala sportowa będzie mieć dwa poziomy. Na parterze znajdować się będzie boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny dla 230 widzów. Ponadto znajdą się tam także pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki i sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Hala sportowa będzie kosztować 11,925 mln zł. Inwestycja powinna rozpocząć się niebawem. Jednym z pierwszych zadań, którymi zajmie się wykonawca będzie rozbiórka starej hali sportowej i przebudowa instalacji podziemnych.

Nowa hala ma być oddana do użytku w czerwcu 2024 roku.

Koszt budowy wyniesie prawie 12 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Rzeszów

MPWiK realizuje dużą inwestycję w północno-zachodniej części Rzeszowa

RZESZÓW. Chodzi o nową sieć kanalizacji sanitarnej.

Rzeszów

W weekend kiermasz "Solidarni z Ukrainą" w Millenium Hall

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend przed kawiarnią Love Bar na parterze Millenium Hall w związku z świętami na Ukrainie odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód przeznaczony zostanie na fundację Come Back Alive.

Rzeszów

Dzień Otwarty Game Over Cycles. W programie m.in. jazdy testowe, wystawa starych aut i premiera GOC Wear

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, w salonach firmy Game Over Cycles (GOC)  przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędzie się Dzień Otwarty.

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Ulica Findysza będzie oświetlona

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku około 360-metrowy fragment ulicy Findysza na osiedlu Słocina zostanie oświetlony. Miasto poszukuje wykonawcy.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Reklama