Rzeszów - Wtorek, 23.09.2025
Reklama

Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa

Dodano: 30.05.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się prace przy wyburzeniu starej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa. Wyburzenie potrwa do końca czerwca.

Do końca czerwca trwać będą również prace przy przebudowie sieci cieplnej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej i innych podziemnych instalacji. Na wakacjach rozpoczną się prace przy budowie hali.

Nowa hala sportowa będzie mieć dwa poziomy. Na parterze znajdować się będzie boisko, na którym będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona oraz trybuny dla 230 widzów. Ponadto znajdą się tam także pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki i sale zajęć indywidualnych.

Poziom niżej powstaną m.in. szatnie, sanitariaty, siłownia, sala treningowa i rowerownia. Hala sportowa będzie kosztować 11,925 mln zł. Inwestycja powinna rozpocząć się niebawem. Jednym z pierwszych zadań, którymi zajmie się wykonawca będzie rozbiórka starej hali sportowej i przebudowa instalacji podziemnych.

Nowa hala ma być oddana do użytku w czerwcu 2024 roku.

Koszt budowy wyniesie prawie 12 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto poradnię dla ozdrowieńców z Covid-19

RZESZÓW. To jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju tego typu poradnia. Będzie funkcjonowała na terenie Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie.

Rzeszów

Worki na odpady zielone w automatach

RZESZÓW. Mieszkańcy, którym brakło worków na odpady zielone, mogą je dokupić w automatach, w których sprzedawane są środki ochrony osobistej.

Rzeszów

Nowy gmach Sądu Okręgowego będzie gotowy za 5 lat

RZESZÓW. Akt notarialny dotyczący przejęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości działki przy ul. Zielonej i Granicznej ma być podpisany w ciągu miesiąca.

Rzeszów

Budynek Straży Miejskiej przy ul. Targowej do remontu

RZESZÓW. Ratusz prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie projektanta, który zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej budynku, znajdującego się przy ul. Targowej 1.

Reklama