Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

Dodano:

fot. CM Medyk
fot. CM Medyk
RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

W środę, w budynku Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Podkarpackiej 1, oficjalnie otwarto przychodnię CM Medyk dla uchodźców z Ukrainy.

Placówka dostępna jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Pacjentów przyjmuje personel medyczny z Ukrainy. Do dyspozycji pacjentów są lekarze rodzinni, internista, laryngolog, okulista, pediatra, alergolog, pulmonolog, specjalista chorób zakaźnych, psychiatra, dermatolog. Ponadto pacjenci będą mogli wykonać EKG, USG, a w punktach pobrań i szczepień oddać materiał do badań oraz się zaszczepić. Wszystkie usługi oferowane są w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

W nowej przychodni będą również kształcili się studenci medycyny z Ukrainy, którzy musieli przerwać edukację w swoim kraju z powodu wojny. Młodzi lekarze będą mogli odbywać tam staże pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Od 12 marca CM Medyk realizuje bezpłatny kurs lekcji języka polskiego dla kadry medycznej z Ukrainy. Obecnie grupa kursantów liczy 35 osób.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oficjalne inauguracje roku akademickiego na rzeszowskich uczelniach

RZESZÓW. Najwcześniejszą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 organizuje Uniwersytet Rzeszowski.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zarzuca TVP Rzeszów „wybiórcze relacjonowanie ważnych wydarzeń”

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa ponownie napomina TVP Rzeszów. 

Rzeszów

Jest szansa na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Wieniawskiego, Kiepury i Siemaszkowej

RZESZÓW. 20 września pojawiła się informacja o firmie z Nowego Sącza, która za kwotę  681 tys. zł zajmie się tym zadaniem.

Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty.

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Reklama