Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

Dodano: 05.05.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jak poinformował Zarząd Dróg Powiatowych w Rzeszowie, w dniach 6 i 8 maja br. wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na rozbudowywanym łączniku autostrady A4 od granic miasta Rzeszowa do węzła Rzeszów – Północ. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

W sobotę, 6 maja w godz. 7:00 - 15:00 zamknięte będzie skrzyżowanie z drogą powiatową Nr 1377R (zjazd na Zaczernie). Z kolei w godzinach 8.00-15.00 zamknięte będzie rondo przy Karczmie Jana dla ruchu pojazdów ciężarowych i autobusów.

W tym dniu w godz. 7:00 - 15:00 Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadza tymczasowe trasy dla linii nr 52, 54 i 56. Autobusy tych linii pojadą wg następujących objazdów:
  • Linia nr 52: normalną trasą do przystanku Warszawska /Staromiejska 06, dalej objazdem ul. Krogulskiego, Lubelską, Górkę Zaczerską i Zaczernie, powrót na trasę na przystanku Zaczernie cmentarz 22 i dalej trasą bez zmian.
  • Linia nr 54: normalną trasą do przystanku Warszawska /Staromiejska 06, dalej objazdem ul. Krogulskiego, Lubelską, Górkę Zaczerską i Zaczernie (koło cmentarza), powrót na trasę na przystanku Głogów Małopolski Zelmer II i dalej trasą bez zmian.
  • Linia nr 56: normalną trasą do przystanku Warszawska /Staromiejska 06, dalej objazdem ul. Krogulskiego, Lubelską, Górkę Zaczerską, Zaczernie (koło cmentarza), powrót na trasę na przystanku Jasionka Elmat 03 i dalej trasą bez zmian. 

Ww. trasy tymczasowe obowiązują również w kierunkach powrotnych.
Reklama
 
Kolejne utrudnienia zapowiadane są na poniedziałek, 8 maja. Tego dnia w godz. 7:00 – 18:00 zamknięte będzie skrzyżowanie z drogą powiatową Nr 1377R (zjazd na Rudną Małą).
 
W tym dniu autobusy linii nr 54 i 56 pojadą następującymi trasami:
  • Linia nr 54: normalną trasą do przystanku Warszawska granica 12, dalej objazdem przez Zaczernie (koło cmentarza), powrót na trasę na przystanku Głogów Małopolski Zelmer II i dalej trasą bez zmian.
  • Linia nr 56: normalną trasą do przystanku Warszawska granica 12, dalej objazdem przez Zaczernie (koło cmentarza), powrót na trasę na przystanku Jasionka Elmat 03 i dalej trasą bez zmian. 
Ww. trasy tymczasowe obowiązują również w kierunkach powrotnych.

Prace przy przebudowie prawie 3-kilometrowego odcinka drogi powiatowej od granicy Rzeszowa do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ rozpoczęły się wiosną 2022 r. Wykonawcą jest firma Strabag.

W ramach inwestycji powstaną m.in. dodatkowe pasy ruchu. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami przecinającymi. Powstaną m.in. nowe chodniki, ciągi pieszo rowerowe, zatoki autobusowe i przejścia dla pieszych.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę czerwca br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama