Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

Dodano: 05.05.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Czytelnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie do tej pory udostępniała zbiory jedynie na miejscu. Od wtorku, ponad 78 tysięcy książek można wypożyczyć „na zewnątrz”. Czytelnicy mogą wybierać spośród literatury naukowej, popularnonaukowej i literatury pięknej.

Zarejestrowani czytelnicy WiMBP mogą wypożyczyć maksymalnie 5 książek, na okres 7 dni z możliwością przedłużenia. Książki dostępne „na zewnątrz” zostały oznaczone w katalogu online formułą „Czytelnia Głowna – wypożyczalnia (Sokoła 13) – są egzemplarze dostępne do wypożyczenia”.
Reklama
WiMBP w Rzeszowie zachęca do wcześniejszej rezerwacji online wybranych tytułów za pośrednictwem katalogu elektronicznego, po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, pod numerem: (17) 86 69 429.

Informacje na temat nowej usługi można zdobyć pod numerami telefonów:(17) 86 69 429; (17) 86 69 419 oraz kontaktując się drogą mailową: czytelnia@wimbp.rzeszow.pl; infbib@wimbp.rzeszow.pl;
Czytelnia Główna i Informatorium czynne są w poniedziałki w godz. 10:00 – 15:00; od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 18:00 oraz w sobotę w godz. 10:00 – 14:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Polecimy z Rzeszowa do Szczecina

RZESZÓW. Już wkrótce lotnisko w Jasionce poszerzy swoją ofertę o loty do Szczecina.

Rzeszów

Zderzenie rowerzystów na ul. Kwiatkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają szczegóły zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierowców jednośladów.

Rzeszów

Rzeszów pomoże miejscowości dotkniętej powodzią

RZESZÓW. Powodzie spowodowały wiele zniszczeń w Podkarpackich miejscowościach. W ramach pomocy dla poszkodowanych, władze stolicy innowacji zdecydowały się wesprzeć finansowo poszkodowanych.

Rzeszów

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

Rzeszów

Policyjne działania w autobusach. Skontrolowano 775 pasażerów

RZESZÓW. Trwają policyjne kontrole w autobusach MPK. Policjanci sprawdzają czy pasażerowie noszą maseczki oraz czy zachowują dystans między sobą.

Rzeszów

W weekend do Rzeszowa przyjedzie cyrk. Będzie protest aktywistów z fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt

RZESZÓW. 5 lipca w rejonie ulic Witosa i Wyspiańskiego rozłoży się cyrk “Arena”. Lokalna grupa “Viva – akcja dla zwierząt” zapowiedziała protest przeciwko obecności cyrku ze zwierzętami w mieście. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na budowie. Nie żyje dwóch mężczyzn

RZESZÓW. Dwóch mężczyzn spadło z rusztowania na budowie przy ul. Bałtyckiej w Rzeszowie. Ponieśli śmierć na miejscu. Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratora.

Rzeszów

Kontrole Policji i Straży Miejskiej w autobusach MPK

RZESZÓW. Pasażerowie MPK nie przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Prezydent Rzeszowa reaguje.

Reklama