Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Dwa Charty czekają na właściciela. Kto rozpoznaje te psy?

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
Policjanci z Głogowa Małopolskiego proszą o pomoc w ustaleniu właściciela dwóch psów rasy Chart. Zwierzęta zostały znalezione w ubiegłym roku w lesie i trafiły pod opiekę schroniska „Kundelek”. Od tamtej pory nikt się po nie zgłosił.

W listopadzie 2020 r. przypadkowy świadek znalazł w lesie w okolicy Przewrotnego dwa psy. Sprawiały wrażenie zagubionych i czekających na kogoś. Zwierzęta zostały przekazane pod opiekę schroniska „Kundelek”. Pracownicy placówki ustalili, że są to rasowe charty, 4-miesięczny szczeniak i 6-letnia suka, najprawdopodobniej jego matka. Psy były w dobrym stanie, chociaż wychłodzone i głodne. Na posiadanie tej rasy wymagane jest zezwolenie.

Ze względu na to, że do tej pory nikt nie zgłosił się po odbiór czworonogów, pracownicy schroniska zawiadomili policjantów z komisariatu w Głogowie Małopolskim, którzy rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela zwierząt oraz okoliczności ich przebywania w lesie.

Policjanci z Komisariatu w Głogowie Małopolskim proszą osoby, które rozpoznają psy o kontakt osobisty w siedzibie Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim przy ul. Wincentego Witosa 10a lub telefoniczny pod nr 47 821 3505 w godzinach od 7.30 do 15.30 albo z dyżurnym komendy miejskiej w Rzeszowie pod nr telefonu 47 821 3310 lub 112.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Rzeszów

Zdjęcia do filmu „Rage of Stars”. Od czwartku do soboty zamknięta ul. Dworaka. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....

Rzeszów

Gigantyczny pomnik na ul. Krakowskiej już stoi

RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Wisłokostradę. Droga ma być gotowa w 2026 roku

RZESZÓW. Wybrano wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach. Trasa łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, czyli tzw. Wisłokostrada  ma być gotowa w 2026 roku.

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO

RZESZÓW. 161 propozycji zadań zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Trwa ich weryfikacja, a głosowanie rozpocznie się 8 września.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie ogród botaniczny

RZESZÓW. Na wzgórzach osiedla Zalesie powstanie nowa, zielona atrakcja – ogród botaniczny. Jego pierwszym elementem będzie park dendrologiczny.

Reklama