Rzeszów - Wtorek, 10.02.2026
Reklama

Ewa Leniart: Rzeszowski Park Centralny może powstać dzięki środkom unijnym

Dodano: 26.05.2021 r.

fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"
RZESZÓW. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, Ewa Leniart przedstawiła pomysł na sfinansowanie budowy Rzeszowskiego Parku Centralnego.
 
Podczas wspólnej konferencji prasowej zorganizowanej na rzeszowskich bulwarach, dr Ewa Leniart wraz z wiceministrem funduszy i polityki regionalnej Waldemarem Budą mówili o możliwości pozyskania środków unijnych, których dysponentem jest MFiPR, na budowę Parku Centralnego w Rzeszowie.
 
„Prowadzę intensywne rozmowy, by to ważne dla Rzeszowian przedsięwzięcie zostało uwzględnione w rządowych planach rozwojowych” - powiedziała Ewa Leniart. Kandydatka komitetu wyborczego Wspólny Dom Rzeszów zapewniła, że jako prezydent Rzeszowa będzie dążyć do jak najszybszej realizacji Parku Centralnego.
 
Zdaniem Waldemara Budy, koncepcja utworzenia Rzeszowskiego Parku Centralnego wpisuje się w założenia programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS), którego budżet to aż 25 miliardów euro. Jednym z obszarów wsparcia  programu jest rozwój w miastach terenów zielonych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Remont nowego budynku dla Rady Powiatu Rzeszowskiego zakończony

RZESZÓW. Dopiero w październiku cały urząd ma się już znaleźć w nowym obiekcie przy ul. Bernardyńskiej.

Rzeszów

mLegitymacja w rzeszowskich szkołach. Ile zgłoszono placówek?

RZESZÓW. 14 rzeszowskich szkół złożyło wniosek o wdrożenie usługi mLegitymacja w szkołach placówkach.

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Reklama