Reklama

Aktualności / Rzeszów

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń

Dodano: 08.02.2022 r.

Ferie zimowe w Rzeszowie pełne atrakcji. Zaplanowano blisko 300 wydarzeń - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowskie instytucje kultury przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na zbliżające się ferie zimowe. Zaplanowano m.in. koncerty, spektakle, warsztaty i wystawy. Łącznie będzie to blisko 300 wydarzeń.

- Tak jak zapowiadaliśmy od pierwszych dni urzędowania, w tej kadencji stawiamy bardzo mocny nacisk na to wszystko, co daje okazję budowania relacji między nami - mieszkańcami. W tych trudnych czasach, naznaczonych pandemią, kryzysem, te relacje są szczególnie ważne.  W nowej filozofii kierowania miastem tak istotne jest wszystko to, co wiąże się z czasem wolnym, kulturą, sportem, rekreacją, co sprzyja nawiązywaniu kontaktów. Dlatego też, podobnie jak przed wakacjami także i przed zimowymi feriami prezentujemy atrakcje, wydarzenia, których przygotowaliśmy aż blisko 300 – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Rzeszowskich Piwnicach.

Moc atrakcji na czas ferii zimowych w Rzeszowie przygotowały Rzeszowskie Piwnice, Rzeszowski Inkubator Kultury, Teatr Maska, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Rzeszowski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Dobranocek, Wydział Sportu i Rekreacji UM i Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.

Najmłodsza placówka kultury w Rzeszowie jaką są Rzeszowskie Piwnice, zaprasza w okresie ferii nie tylko na zwiedzanie, ale również na rozmaite wydarzenia, które tu się odbędą. - 19 lutego zapraszamy na  wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpi rzeszowski zespół Symptone. Zagra razem z legendą rzeszowskiej sceny muzycznej – formacją 1984. W wieczór walentynkowy zapraszamy natomiast do Piwnic na wieczór z tangiem, podczas którego będzie można podziwiać argentyńskie aranżacje tanga skomponowane przez Astora Piazzollę w wykonaniu JG Tango Project, a także zatańczyć tango argentyńskie – zachęcał Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Rzeszowski Inkubator Kultury startuje z dwoma projektami adresowanymi nie tylko do młodych osób. Pierwszy z nich to Akademia Wolontariatu, dzięki której będzie można m.in. zajrzeć za kulisy największych wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Do udziału w tym projekcie można zapisywać się do końca lutego. Drugi projekt uruchamiany przez RIK nosi nazwę „Działajmy”. W ramach tego projektu można przyjść do Inkubatora, zgłosić swój akces i samemu tworzyć kulturę, współpracując z osobami, które na co dzień, zawodowo, realizują kulturalne przedsięwzięcia. Zapewniamy wsparcie merytoryczne ale także finansowe. Podczas ferii zapraszamy m.in. także na warsztaty teatralne, które poprowadzi aktor Kamil Dobrowolski. Każdy cykl tych warsztatów będzie kończył się etiudą teatralną, która będzie prezentowana w Rzeszowskich Piwnicach  – mówił Dziedzic.REKLAMA

Swoje propozycje na ferie przygotował także Teatr Maska. – Już 20 lutego teatr zaprasza na sztukę adresowaną do najmłodszych widzów – „Statek Noego”. W Masce będzie można zobaczyć także „Bambusową księżniczkę” a także spektakl „O mniejszych braciach św. Franciszka” – mówiła Katarzyna Pawlak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa. -  Inna nasza instytucja – Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza w sobotę 26 lutego na wernisaż wystawy „To jest rzecz wtórna” Anny Hartman-Ksycińskiej. Dzień później w Galerii odbędzie się premiera książki „To jest rzecz wtórna” – dodała Katarzyna Pawlak.

Ferie zimowe w Rzeszowskim Domu Kultury w tym roku odbędą się pod hasłem „Nie ma nudy na osiedlu”. - Przygotowaliśmy 330 miejsc na półkoloniach, podczas których dzieci będą się uczyć tańczyć, śpiewać, bawić podczas wycieczek po Rzeszowie. Wracamy także do bardzo popularnej w okresie letnim Akademii Smyka. Tym razem będzie to Zimowa Akademia Smyka – cykl 12 spotkań, podczas których będzie sporo warsztatów kreatywnych, a także np. karaoke, gier planszowych. Ważnym projektem dla nas będzie „Przestrzeń dla młodej sztuki”. Chcemy zaprosić rzeszowskich artystów - amatorów do zaprezentowania swojego dorobku w przestrzeni domów kultury. Pomożemy zorganizować pierwszą wystawę, pierwszy koncert, pierwsze warsztaty. Gwarantujemy pomoc merytoryczną, zaplecze techniczne – informowała Marzena Styga-Durak, dyrektor RDK.

Szczegółowy harmonogram atrakcji na ferie zimowe w Rzeszowie znajdziecie na zdjęciach poniżej.
 

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

Reklama

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście  - Aktualności Rzeszów

Rzeszów to MY. Oto kolejne pomysły mieszkańców na mikroinnowacje w mieście

RZESZÓW. Ogrody deszczowe, zielona wiata rowerowa i altana edukacyjna – to trzy mikroinnowacje zgłoszone przez mieszkańcó...

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejna akcja znakowania rowerów w Rzeszowie

RZESZÓW. Najbliższa akcja znakowania rowerów odbędzie się 17 sierpnia. ...

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej - Aktualności Rzeszów

W dniach 16 i 17 sierpnia zamknięte odcinki ul. Matysowskiej

RZESZÓW. Zaplanowany pierwotnie na 11 i 12 sierpnia ostatni etap prac przy rozbudowie ulicy Matysowskiej, został przesunięty na 16 i ...

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: