Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

Dodano: 25.10.2019 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.
 
Z okazji jubileuszu 80-lecia wybuchu II Wojny światowej, Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem Anioła", zorganizowało w Rzeszowie akcję społeczno – patriotyczną pod nazwą „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”. Celem akcji było uhonorowanie i podziękowanie Seniorom i Kombatantom z naszego regionu za trudy walki oraz konieczności bycia świadkami tej ważnej części naszej polskiej historii. Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
 
W ramach inicjatywy 16 rzeszowskich restauracji w dniach od 1 do 6 września br. bezpłatnie ugościło i  częstowało dwudaniowym obiadem wraz z napojem Bohaterów II Wojny Światowej.
 
Finałem Akcji był „Wieczór wspomnień – Rzeszów dla Bohaterów '39”, w którym wzięło udział ponad 120 osób, w tym oprócz Seniorów i Kombatantów, ich opiekunowie; Restauratorzy, którzy przyłączyli się do Akcji; Partnerzy i Sponsorzy Akcji oraz Media. Podczas tego wieczoru została podana uroczysta kolacja, prezentowany był film dokumentujący wspomnienia uczestników II Wojny Światowej oraz krótki program artystyczno-wokalny wpisujący się w tematykę wieczoru.
           
Reklama
- Z ogromną radością w naszych sercach pragniemy podzielić się z Państwem wspomnieniami z tej wyjątkowej uroczystości jaką był finał akcji "Rzeszów dla Bohaterów '39." Łzy napływały do oczu, gdy przed wspólnym posiłkiem blisko 150 osób wstało i z dumą odśpiewało Rotę, to były bardzo wzruszające chwile dla wszystkich, tak dla młodego pokolenia jak i dla naszych specjalnych gości, Bohaterów '39 – mówi Małgorzata Dymek-Armata, właścicielka Restauracji Kulisy w Rzeszowie oraz Prezes Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła", które było inicjatorem i organizatorem Akcji.

Wydarzenie zwieńczyło wręczenie przez organizatorów wszystkim Bohaterom '39 czerwonych róż wraz z okazjonalnymi ciasteczkami - piernikami z napisem "Bohater '39" wyprodukowanymi specjalnie na tą Uroczystość.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W styczniu pojedziemy Wisłokostradą? Budowa jest już na finiszu [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. „Kończy się właśnie realizacja strategicznej inwestycji Rzeszowa, czyli Wisłokostrady. Wykonawca kładzie już ostatnie warstwy masy bitumicznej. I jako prezent na Nowy Rok, w styczniu, Wisłokostradę będziemy chcieli oddać do użytku” –...

Rzeszów

Kryta pływalnia ROSiR przy ul. Jałowego do przebudowy. Podpisano umowę z projektantem [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia Pro-Arch z Tychów zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla przebudowy krytej pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego. W odnowionym obiekcie znajdą się m.in. strefa z brodzikami dla...

Rzeszów

Ruszył sezon łyżwiarski w Rzeszowie. Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczęło nowy sezon łyżwiarski. Oferuje bilety bez limitu czasowego oraz zniżki na Rzeszowską Kartę Mieszkańca.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z prestiżowym wyróżnieniem

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów zdobył tytuł Laureata Programu Najwyższa Jakość Quality International 2025 oraz Złote Godło QI 2025 w kategorii QI SERVICES. Wyróżnienie przyznano za usługę obsługi samolotów pasażerskich...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa montują dodatkowe ławki

RZESZÓW. Na prośbę starszych mieszkańców Śródmieścia, miasto rozpoczęło montaż kilkudziesięciu dodatkowych ławeczek przy chodnikach.

Rzeszów

Budowa parkingu z lądowiskiem przy KSW nr 2 w Rzeszowie pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace na budowie wielopoziomowego parkingu z lądowiskiem przy KSW nr 2 w Rzeszowie. Po zakończeniu pierwszego etapu, obejmującego przygotowanie terenu i przebudowę infrastruktury podziemnej, wykonawca realizuje już konstrukcję głównej bryły...

Rzeszów

Tylko 50 m do wydrążenia nitki lewej tunelu na S19 Rzeszów Południe – Babica. Zobacz FILM z przejazdu

RZESZÓW. GDDKiA opublikowała film z przejazdu pierwszą nawą tunelu na S19 Rzeszów Południe – Babica. Maszynie TBM Karpatce pozostało tylko 50 metrów do ukończenia procesu drążenia.

Rzeszów

Miasto rozdaje prezenty za meldunek

RZESZÓW. 1 grudnia startuje akcja „Melduję się po kawę”, w ramach której Miasto Rzeszów będzie zachęcać wszystkich, którzy mieszkają, pracują lub studiują w Rzeszowie, a wciąż nie są tu zameldowani, do oficjalnego...

Reklama