Reklama

Aktualności / Rzeszów

Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Dodano: 30.11.2023 r.

Giełda pracy dla osób z niepełnosprawnościami - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Fundacja Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami.

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej ich realizacji. Z tej okazji w Rzeszowie odbędzie się Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 1 grudnia w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej 15. Giełda rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 14:00.

Ideą przewodnią Giełdy Pracy jest promocja najbardziej przedsiębiorczych firm tworzących nowe miejsca pracy osobom z niepełnosprawnościami oraz udzielenie im kompleksowej pomocy w znalezieniu najlepszych pracowników, a także promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami.

Dla Pracodawców jest to doskonała okazja, aby zaprezentować swoją ofertę szerokiemu gronu potencjalnych kandydatów do pracy oraz zebrać ciekawe informacje o postrzeganiu firmy na rynku pracy. Szukającym pracy Giełda umożliwi poznanie najbardziej aktualnych informacji o firmach i ich planach związanych z zatrudnieniem.

Praca zawodowa stanowi dla człowieka ważny element życia, z punktu widzenia ekonomicznego, zaspokajania potrzeb, ale również samorealizacji i budowania samooceny. Dla osób z niepełnosprawnościami może być szansą na kompensację ograniczeń wynikających z niepełnosprawności.

Poszukiwanie wymarzonej pracy, a z drugiej strony wyszukanie odpowiedniego kandydata na wolne stanowisko pracy, to niełatwy i często czasochłonny proces.

Giełda Pracy będzie doskonałą okazją do poznania aktualnych ofert pracy w firmach działających w różnorodnych branżach. Wielką zaletą Giełdy będzie możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy, praktyki lub stażu z pracodawcami w warunkach mniej formalnych niż podczas standardowej rozmowy kwalifikacyjnej.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania - Aktualności Rzeszów

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania

RZESZÓW. Sąd rodzinny zdecyduje o losie 22-letniej kobiety, która opiekowała się swoją 4-miesięczną córką będąc pod wpł...

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu...

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu? - Aktualności Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przy...

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK  - Aktualności Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i...

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości - Aktualności Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorz...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: