Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Pierwsze sondażowe wyniki

Dodano: 21.04.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W niedzielę, 21 kwietnia 2024 r. odbyła się druga tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Wyniki sondażowe exit poll Ipsos wskazują, że przez najbliższe pięć lat prezydentem stolicy Podkarpacia będzie Konrad Fijołek.
 

W drugiej turze wyborów samorządowych, o fotel prezydenta Rzeszowa ubiegali się: Konrad Fijołek, 47 l. (KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa) oraz Waldemar Szumny 55 l. (KW Prawo i Sprawiedliwość).
 
Zgodnie z wynikami sondażu exit poll pracowni Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie Polsatu, TVN i TVP, w dzisiejszym głosowaniu zwyciężył Konrad Fijołek zdobywając 56,1 % głosów. Kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskał 43,9 % poparcia.


oprac. RESinet.pl
 
Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że frekwencja do godz. 17:00 w Rzeszowie wyniosła 33,74%. W pierwszej turze było to 37,20%. Uprawnionych do głosowania było 147 667 osób. Wydano 49 819 kart.
 
Najwyższą frekwencję odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 39 mieszczącej się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy  al. Tadeusza Rejtana 30 – 51,04%.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama