Rzeszów - Środa, 29.04.2026
Reklama

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

Dodano: 12.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W 2018 roku w Rzeszowie nałożono 31 mandatów za spalanie śmieci. W 2019 roku licznik zatrzymał się na czterech przypadkach. W jaki sposób Strażnicy Miejscy sprawdzają co było spalane w piecu?

Jak wiadomo, domowe kominy, które pozbawione są filtrów, produkują znacznie większe zamieszczanie powietrza niż zakłady produkcyjne czy spalarnie śmieci. Poza zanieczyszczeniami pojawia się jeszcze jeden problem, smród i chyba wszystkim w głównej mierze ten drugi czynnik przeszkadza najbardziej.

Jeżeli jednak występowanie przypadków nielegalnego spalania w mieście mierzono by w ilości wystawionych mandatów, to Rzeszów nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż w tym roku wystawiono cztery mandaty, natomiast rok wcześniej 31.

„W tym roku Straż Miejska nałożyła jeden mandat za spalanie śmieci w piecu. Było to na ul. Ciepłowniczej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Pozostałe trzy mandaty związane były ze spalaniem śmieci na ziemi, dwa przypadki zanotowano na ul. Malinowej oraz jeden na ul. Senatorskiej.
Reklama
Egzekwowaniem przepisów w tej kwestii zajmuje się Straż Miejska, a za spalanie śmieci grozi mandat do 500 zł. Warto również podkreślić, że w tym przypadku nie ma żadnego, z góry określonego, taryfikatora. Kwotę mandatu ustala się na podstawie szkodliwości spalanych materiałów.

„Jeżeli jest podejrzenie spalania śmieci, wtedy pobieramy z pieca próbki i wysyłamy do laboratorium na Śląsku” – informuje Jacek Długosz, kierownik Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

8 firm zainteresowanych budową drogi od ul. Warszawskiej do strefy „Dworzysko”

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku realizacji potężnej inwestycji drogowej w północnej części Rzeszowa. Otwarto koperty w przetargu na wybór wykonawcy drogi od ul. Warszawskiej do terenów inwestycyjnych strefy „Dworzysko”.

Rzeszów

Wielka feta na Rynku z Mistrzyniami Polski KS DevelopRes Rzeszów

RZESZÓW. Radość, złote konfetti, przejazd siatkarek po mieście specjalnym, odkrytym autobusem – tak w skrócie będzie wyglądać wielkie świętowanie pierwszego mistrzostwa Polski zdobytego przez drużynę KS DevelopRes Rzeszów.

Rzeszów

Od 1 maja zmiany w rozkładzie jazdy kilku autobusów MPK

RZESZÓW. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja 2025 r. na pięciu liniach komunikacji miejskiej nastąpią zmiany w rozkładach jazdy.

Rzeszów

Utrudnienia na A4 w rejonie zjazdu z S19. Przewrócona betoniarka blokuje drogę

RZESZÓW. „Na łącznicy zjazdowej z S19 na A4 doszło do wywrócenia się pojazdu ciężarowego betoniarki” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeszów

Regionalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Już po raz drugi w tym roku mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję zaopatrzyć się w regionalne produkty od lokalnych producentów. Na stoiskach dostępne będą sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże...

Rzeszów

Mężczyzna przygnieciony przez traktor. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Podczas prac polowych, 54-letni mężczyzna został przygnieciony przez traktor. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rzeszów

Poranna kolizja czterech samochodów na ul. Witosa w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Witosa w Rzeszowie zderzyły się cztery samochody osobowe. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Rzeszów

Odkryj uroki Rzeszowa z przewodnikiem. II edycja cyklu #RZEka historii

RZESZÓW. Rzeszowskie Piwnice zapraszają na kolejną edycję płatnych spacerów z przewodnikiem w ramach cyklu #RZEka historii, która rusza już w maju. Przechadzki będą odbywały się w wybrane soboty, niedziele a także poniedziałki...

Reklama