Rzeszów - Niedziela, 26.07.2026
Reklama

Inwestycje strategiczne na lotnisku w Jasionce nabierają tempa

Dodano: 03.09.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów
fot. RESinet.pl / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

RZESZÓW/JASIONKA. Do 2027 roku na podrzeszowskim lotnisku mają zostać zrealizowane trzy ważne zadania. Wszystkie współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę” 2021-2027 (CEF Military Mobility).

Wśród inwestycji strategicznych planowanych w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów Sp. z o.o. są:

1. Budowa II etapu równoległej drogi kołowania (długość ok.1.100 m)


 - zgodnie z harmonogramem zakończenie realizacji tej inwestycji planowane jest w trzecim kwartale 2026 r.

2. Przebudowa I etapu drogi startowej na odcinku o długości 700 m wraz z infrastrukturą techniczną na podrzeszowskim lotnisku.


- w ramach tego zadania, od 25 sierpnia br. układana jest finalna warstwa betonu nawierzchniowego.

3. Drugi etap przebudowy drogi startowej na odcinku ok. 1.800 m


- w tym roku zostały przeprowadzone niezbędne prace badawcze oraz ekspertyzy. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej. W 2026 r. planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonawcę robót, natomiast realizacja prac budowlanych na drodze startowej zakładana jest w drugim kwartale 2027 r

Nowe inwestycje na podrzeszowskim lotnisku „mają na celu poprawić bezpieczeństwo i przepustowość operacji lotniczych zarówno tych cywilnych jak i wojskowych”.

- Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważną rolę pełni nasz port lotniczy dla rozwoju gospodarki a także bezpieczeństwa regionu dlatego też wszelkie prace budowlane zostały zaplanowane w taki sposób aby zapewnić ciągłość operacyjną lotniska dla ruchu pasażerskiego oraz cargo - powiedział Adam Hamryszczak prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Reklama