Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Jazda profilaktyczna. Sprawdź, gdzie zaparkuje autobus "Medyka" w październiku

Dodano:

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZOW. Pięć przystanków zaplanowano w październiku na trasie specjalnego autobusu „Medyka”. W autobusie mieszkańcy mogą bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne 40+.

Od września do końca października miasto Rzeszów wspólnie z Centrum Medycznym Medyk realizują wydarzenie pod hasłem „Jazda Profilaktyczna”. W ramach akcji, specjalny autobus „Medyka” jeździ po rzeszowskich osiedlach. W autobusie prowadzone są badania profilaktyczne, pozwalające przekrojowo sprawdzić stan zdrowia. Pobierana jest krew, przyjmowane są próbki moczu, wykonywany jest pomiar ciśnienia oraz BMI.

kcja skierowana jest do wszystkich rzeszowian, ale przede wszystkim do tych osób, które są zabiegane i na co dzień nie mają czasu na wizytę w przychodni: mamy z małymi dziećmi, osoby pracujące, czy seniorzy, którym przyjście do placówki medycznej sprawiłoby trudności. 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych badań, mogą się wcześniej zarejestrować pod numerem telefonu 517194743. Na badanie należy przyjść na czczo, z próbką moczu.
Reklama
- Akcja „Jazda Profilaktyczna” potrwa do 15 października. W przypadku dużego zainteresowania na danym osiedlu – będziemy ponawiać terminy badań, tak, aby każdy mieszkaniec naszego miasta miał szansę skorzystać z badań – informuje Monika Wojtaś z działu promocji Centrum Medycznego Medyk.

Poniżej harmonogram badań na październik:

10.10 Króla Augusta
- parking przy ul. Sportowej 3 ( z boku restauracji Oro Ristorante)

11.10 Miłocin
- zatoczka przy ZS Agroprzedsiębiorczości przy ul. Miłocińskiej 75

12.10 Przybyszówka i Bzianka
- parking RDK przy ul. Dębickiej 170

13.10 Mieszka 1
- parking przy sklepie FRAC przy ul. Lwowskiej 6

15.10 Baranówka oraz Gen Andersa

Autobus stacjonuje na wybranym osiedlu w godz. 6:00-10:00.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pożar w Bratkowicach. W zajętym ogniem garażu znaleziono ciało mężczyzny

RZESZÓW. Podczas akcji gaśniczej, w zajętym ogniem budynku, ujawniono ciało 32-letniego mężczyzny.

Rzeszów

Zmiany w zagospodarowaniu ogródków na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Przypomnijmy, że tegoroczny sezon ogródkowy trwać będzie od 10 kwietnia do 15 października.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Cieplińskiego. Potrącono pieszego

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają do nawet do godz. 12.

Rzeszów

Nowy system wywozu odpadów zaakceptowany. Było kilka pomysłów na poprawki

RZESZÓW. Pomimo burzliwej dyskusji, radni zaakceptowali proponowane zmiany.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ogłasza konkurs. Chodzi o projekt rewitalizacji jednego z wydziałów

RZESZÓW. Termin składania prac konkursowych upływa 15 marca 2019 r.

Rzeszów

Młodzi piłkarze Stali Rzeszów zagrają z takimi klubami jak: Atletico Madryt, Juventus Turyn oraz AC Milan

RZESZÓW. Stal Rzeszów została partnerem fundacji ,,Ja Też Mam Marzenia’’.

Reklama