Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz ponownie ogłasza przetarg na roboty budowlane w celu rewitalizacji zabytkowego Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Poprzedni przetarg ruszył 20 lutego. 12 Marca poznaliśmy wykonawców zainteresowanych inwestycją, natomiast 9 kwietnia wybrano zwycięzcę, jednak przed podpisaniem umowy, firma odstąpiła od podpisania umowy. Jak już wcześniej informowaliśmy, Ratusz przygotowuje się na miesięczne opóźnienie w związku z cała sytuacją i planuje rozpoczęcie prac pod koniec czerwca.

Na rewitalizację Ogrodu Miejskiego Miasto planuje przeznaczyć 6,7 mln zł. Zgodnie z dokumentacją projektową w zakres planowanych prac wchodzi montaż rzeźby, zegara słonecznego, placu zabaw o nawierzchni z płytek gumowych, ogrodzenia wewnętrznego placu zabaw i ogrodów kwaterowych oraz wymiana elementów małej architektury, tj. ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne.

Warto wspomnieć, że w zrewitalizowanym parku znajdzie się fontanny na zbiorniku wodnym w niecce dawnego stawu. Ponadto wykonana zostanie rozbiórka istniejących i wykonanie nowych alejek parkowych o nawierzchni z lanego asfaltu w kolorze piaskowym z opaskami z kostki granitowej. Wymienione zostanie również oświetlenie parkowe.
Reklama
Na terenie całego parku wskazano drzewa przeznaczone do wycięcia ze względu na stan zdrowotny oraz ze względu na kompozycję, co docelowo pozwoli na stworzenie lepszych warunków rozwoju dla cennych egzemplarzy oraz uzyskanie bardziej słonecznych miejsc, w których wprowadzona zostanie bogata w kolorystykę roślinność.

W parku nieznacznie zmieni się również komunikacja – układ alejek wykonany zostanie tak, aby w najstarszej części nawiązać do pierwotnego kwaterowego układu ogrodu klasztornego, przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości drzew.

Reasumując, termin wykonania inwestycji określono na dzień 30 września 2020 roku, czyli podobnie jak w przypadku poprzedniego przetargu. Miasto pozna zainteresowanych wykonawców już 29 maja br.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Alarm bombowy w biurze PSL w Rzeszowie. Ewakuowano 191 osób

RZESZÓW. Do biura PSL, przy ul. Ofiar Getta wysłano email z informacją o bombie w budynku. Ewakuowano 191 osób.

Rzeszów

Trwa sesja Rady Miasta. O czym dyskutują radni?

RZESZÓW. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zajmą się m.in. ustaleniem stawek za korzystanie z parkingu przy ul. Dworaka, projektem uchwały w sprawie rozbudowy skrzyżowań oraz stworzeniem w mieście nowego...

Rzeszów

Sylwester Czopek i Kazimierz Widenka nowymi Honorowymi Obywatelami Miasta Rzeszów

RZESZÓW. Honorowe Obywatelstwa przyznano podczas uroczystości z okazji 665-lecia lokacji Rzeszowa.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie nowe osiedle? Zdecydują radni i mieszkańcy

RZESZÓW. Będzie to teren wydzielony z przestrzeni os. Dąbrowskiego i os. Staroniwa.

Rzeszów

Stal Rzeszów otwiera Szkołę Mistrzostwa Sportowego. Początek rekrutacji 1 lutego

RZESZÓW. W skład Szkoły Mistrzostwa Sportowego wejdzie podstawówka i liceum.

Rzeszów

W Pro-Familii wstrzymano odwiedziny

RZESZÓW. Na chwile obecna nie wiadomo do kiedy bedzie obowiazywac ww. zarządzenie.

Rzeszów

Powstaje drugi peron na stacji Rzeszów Zachodni. 28 stycznia przebudowa trzeciego mostu na al. Wyzwolenia

RZESZÓW. PKP PLK. kontynuuje przebudowę stacji Rzeszów i budowę nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Reklama