Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Klasa dla młodzieży z Ukrainy w ZSKU

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie otwiera nowy kierunek nauki skierowany także dla młodzieży ukraińskiej. Patronat nad klasą objęła firma Strabag.

W nowej klasie będzie można kształcić się na kierunku operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych.

Zachętą dla przyszłych uczniów z Ukrainy mają być: dodatkowe lekcje wyrównawcze z języka polskiego oraz przedmioty: język ukraiński i kultura ukraińska

Uczniowie będą też mogli skorzystać z internatu szkolnego.

Korzyści jakie mogą płynąć z nauki w tej szkole to m.in.: kształcenie według programu edukacji MEN – uzyskanie dyplomu i uprawnień honorowanych w UE,  zapewnienie zawodu w branży, która boryka się z problemem braku pracowników, połączenie systemu edukacji z wymogami biznesu.

Oferta kierowana jest oczywiście także do uczniów z Polski. Nabór został przedłużony i będzie trwał do końca sierpnia br.

Więcej informacji można uzyskać na https://zsku.rzeszow.pl/nabor/.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Rzeszów

Poszukiwania 25-latka zakończone. Mężczyzna skontaktował się z rodziną

RZESZÓW. O poszukiwaniach 25-latka informowaliśmy w środę. 

Reklama