Rzeszów - Czwartek, 08.05.2025
Reklama

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów  – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Rzeszowscy policjanci, podobnie jak inne służby, wzięli udział w 32. Finale WOŚP, który odbył się wczoraj w całej Polsce, jak również w wielu miejscach za granicą. Funkcjonariusze ze wszystkich pionów czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy i uczestników tego wydarzenia. Policjanci dbali o to, aby impreza przebiegła jak najbardziej spokojnie.
 
Rano, w sztabie WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 25 na ul. Starzyńskiego, rzeszowscy profilaktycy przeprowadzili krótkie szkolenie dla kwestujących. Przypomnieli wolontariuszom, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia i gdzie szukać pomocy.
Reklama
Na rzeszowskim Rynku stanęło miasteczko mundurowe. Na stoisku prowadzono m.in., rozmowy o bezpieczeństwie. Policjanci rozdawali również materiały profilaktyczne, elementy odblaskowe oraz słodycze. Przedstawicielki sekcji doboru z komendy wojewódzkiej, zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji. Policyjni kontrterrorysci oraz funkcjonariusze oddziału prewencji zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psich umiejętności, jakie zaprezentował pies przewodnik  z rzeszowskiej komendy. Po płycie rzeszowskiego rynku spacerował miś POPO, maskotka podkarpackiej policji, z którą można było zrobić sobie zdjęcie, z czego dzieci chętnie korzystały.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. Podobnie było na terenie całego powiatu rzeszowskiego.
 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie uczelnie wprowadzają działania profilaktyczne w związku z koronawirusem

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska podejmują działania profilaktyczne, w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się koronawirusa.

Rzeszów

Rzeszowska grupa SPEED w akcji. Przejęto ponad 5000 paczek papierosów

46-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych o wartości blisko 100 tys. zł.

Rzeszów

Zakończono modernizację dawnej galerii Rotunda [ZDJĘCIA]

Odnowiony obiekt, który obecnie nosi nazwę Starej Szwalni, został już przekazany nowemu najemcy.

Rzeszów

Pędził ponad 118 km/h na Wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. Mandatem i utratą prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda obywatela Kazachstanu. 

Rzeszów

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

RZESZÓW. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie.

Rzeszów

Dwa projekty rzeszowskiego samorządu w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej

RZESZÓW. W konkursie udział wzięło 181 jednostek samorzadu terytorialnego.

Rzeszów

Policja prosi o pomoc ws. tożsamości rowerzysty, który zginął w wypadku

RZESZÓW. Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 55-65 lat.

Rzeszów

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B.

Reklama