Reklama

Aktualności / Rzeszów

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku"

Dodano: 15.02.2021 r.

Kolejna innowacyjna firma na "Dworzysku" - Aktualności Rzeszów

Na zdj. Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl

RZESZÓW. Spółka I-BS.pl, zajmująca się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania – zainwestuje na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko”. Wartość planowanej inwestycji to 1,8 mln zł.

Spółka I-BS.pl istnieje na rynku od 2007 roku. Jest producentem oprogramowania i wiodącym dostawcą systemów IT. Od ponad 10 lat firma dostarcza również rozwiązania zielonej energii.

- Od ponad 10 lat zajmujemy się także projektowaniem, instalowaniem elektrowni słonecznych, systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą pomp ciepła dla biznesu i klientów indywidualnych. Jesteśmy pasjonatami technologii. Chcemy w naszej inwestycji pokazać, że jest możliwe postawienie bardzo opłacalnego budynku niskoenergetycznego zasilanego i ogrzewanego energią słoneczną. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 7 lat w siedzibie spółki w Stalowej Woli, a oferowane rozwiązania przynoszą korzyści naszym klientom, ułatwiając im życie i znacznie obniżają koszty funkcjonowania – mówi Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl sp. z o.o.

Rozwiązania proponowane przez firmę kierowane są m.in. do: bankowości, instytucji finansowych, przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Główna siedziba spółki mieści się  w Stalowej Woli. Firma posiada również oddziały terenowe w Tarnobrzegu oraz Rzeszowie. Z 82 zatrudnionych pracowników, ponad 70 proc. ma wyższe wykształcenie.
Spółka współpracuje z uczelniami wyższymi, w tym z Politechniką Rzeszowską, w zakresie pozyskiwania nowej kadry i  podejmowania inicjatyw ze studentami w zakresie praktyk studenckich.


REKLAMA


- Bardzo ważne jest również to, że spółka zamierza utworzyć stały dział badawczo-rozwojowy w oddziale rzeszowskim oraz docelowo utworzyć inkubator innowacyjnych technologii. Region województwa . podkarpackiego i okolice Rzeszowa zapewniają bowiem dostęp do wykształconych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii IT – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Zarząd  firmy zapewnia, że o wyborze terenu pod nową inwestycję ogromne znaczenie miały m.in. lokalizacja oraz infrastruktura „Dworzyska”.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: - I-BS.pl działa w obszarach wysokich technologii. Na potencjał tej spółki składają się zarówno nagromadzony kapitał wiedzy jak i doświadczenie pracujących w niej specjalistów. Pojawienie się na „Dworzysku” tego typu firmy znacznie poszerza gospodarczą ofertę całego naszego regionu.  Warto przy tym przypomnieć, że do tej pory na terenie „Dworzyska”  pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej.
 
 
Reklama
Źródło: Informacja prasowa

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce - Aktualności Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu....

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążon...

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku - Aktualności Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „...

Miasto realizuje pomysły mieszkańców. W Rzeszowie powstanie, m.in. trzmielowisko i mural ekologiczny - Aktualności Rzeszów

Miasto realizuje pomysły mieszkańców. W Rzeszowie powstanie, m.in. trzmielowisko i mural ekologiczny

RZESZÓW. Rozpoczęła się realizacja projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach programu Rzeszów Startup Urb...

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa złożony - Aktualności Rzeszów

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa złożony

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku budowy obwodnicy południowej Rzeszowa. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Chlorochina koronawirus...
Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitalaAndrzej Nowak: Dobrze - tylko czy to...
Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]prazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem