Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Kolejne kontrole taksówek "na aplikację" w Rzeszowie. Sprawdzono blisko 50 pojazdów

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. 48 taksówek „na aplikację” skontrolowali rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD, KAS i SG. Sprawdzano m.in. uprawnienia kierowców, ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów. Ujawniono 16 wykroczeń.

W piątek, w godzinach wieczorowo-nocnych policjanci wspierani przez inspektorów transportu drogowego oraz funkcjonariuszy służby celno-skarbowej i straży granicznej, kontrolowali pojazdy i kierowców świadczących usługi przewozowe "na aplikację" na ulicach Rzeszowa. Sprawdzali nie tylko uprawnienia do kierowania, licencje, ale także stan techniczny pojazdów i sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie.

Działania miały na celu ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, jak również eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. 

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 48 taksówek "na aplikację". Ujawnili 16 wykroczeń - 10 kierowców ukarano mandatami karnymi, kolejnych 5 pouczono, a wobec jednego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 października zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego wtorku nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów czterech linii MPK. Ponadto drobnej zmianie ulegną również granice stref A i B.

Rzeszów

Utrudnienia na parkingu przy hali Podpromie w związku z meczem Resovii z Lechem Poznań

RZESZÓW. 200 miejsc postojowych na parkingu przy hali Podpromie, wyznaczono dla kibiców Lecha Poznań, którzy przyjadą prywatnymi samochodami na jutrzejszy mecz z Resovią.

Rzeszów

Festiwal biegowy w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę biegacze opanują miasto. Po raz 9. w Rzeszowie odbędzie się Festiwal Biegowy Pratt&Whitney. Na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Zmianie ulegną kursy niektórych autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

W szkole przy al. Rejtana będzie nowa winda

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku wymieniona zostanie winda i podnośnik w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 przy al. Rejtana. Koszt inwestycji to 368 tys. zł.

Rzeszów

Spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. W najbliższy czwartek, 26 września 2024 r. odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMy. Tym razem Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Kotuli i Krakowskiej – Południe.

Rzeszów

XIV Ogólnopolska Giełda Projektów „animacja+młodzież” po raz pierwszy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z lokalnymi i regionalnymi partnerami, każdego roku w innym miejscu, skierowane do wszystkich przedstawicieli sektora kultury: pracowników domów...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Święta Miodu na parkingu Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. W sobotę, 21 września w Rzeszowie odbędzie się XIX Podkarpackie Święto Miodu pod hasłem „Wczoraj, dziś i jutro pszczelarstwa na Podkarpaciu”.

Rzeszów

Świeże produkty od lokalnych producentów. Podkarpacki Bazarek już 21 września

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, smaczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne ciasta, ekologiczne przetwory - to wszystko będzie można kupić podczas sobotniego Podkarpackiego Bazarku w Rzeszowie.

Reklama