Reklama

Aktualności Rzeszów

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta

Dodano: 15.01.2020

Kolejne problemy z obwodnicą południową miasta - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsza sprawa wiąże się z protestami mieszkańców, niezgadzającymi się na przebieg obwodnicy południowej, druga dotyczy odmowy udziału stowarzyszenia społecznej kontroli legalności administracji publicznej, zajmującego się oceną legalności działań administracyjnych, w postępowaniu dot. decyzji środowiskowej.

Miasto będzie miało problem z uzyskaniem decyzji środowiskowej, która jest niezbędna do rozpoczęcia przetargu na budowę obwodnicy południowej Rzeszowa. Jakiś czas temu informowaliśmy, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała pozytywną opinię ws. budowy, a przetarg ma szanse ruszyć na przełomie maja i czerwca, teraz okazuje się, że cały ten proces może zostać przedłużony.

Protesty mieszkańców i odwołanie do SKO

Tym razem „kłody pod nogi” rzucają władzom miasta mieszkańcy i stowarzyszenie, zajmujące się oceną legalności działań administracji: „Opracowujemy decyzje środowiskową, ale kilkunastu mieszkańców wniosło swoje uwagi. Dodatkowo stowarzyszenie społecznej kontroli legalności administracji publicznej, których nie dopuściliśmy do postępowania w tej sprawie, zgłosili sprawę do samorządowego kolegium odwoławczego” – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Miasta Rzeszów.

W pierwszym przypadku, problem dotyczy przebiegu obwodnicy, na który nie zgadzają się mieszańcy: „Mieszkańcy nie zgadzają się z przebiegiem, choć trasa od 1992 roku była zaakceptowana i jest w planie miejscowym województwa, potwierdzonym przez marszałka” – dodaje rzecznik prezydenta.REKLAMA

Sprawa, którą zgłosiło stowarzyszenie, trafiła do SKO w Rzeszowie 7 stycznia, w związku z czym, biorąc pod uwagę cały przebieg administracyjny, (miesiąc na zbadanie sprawy i dwa tygodnie na sformułowanie uzasadnienia), należy się spodziewać, że terminy rozpoczęcia przetargu na przełomie maja i czerwca mogą ulec zmianie. Dodajmy, że poza wydaniem decyzji środowiskowej ratusz przed rozpoczęciem przetargu, oprócz decyzji i pozytywnej opinii RDOŚ-u, musi posiadać pozwolenia wodnoprawnego od Wód Polskich oraz zezwolenia na realizację inwestycji.

Obwodnica południowa w teorii

Zakres planowanej inwestycji obejmuje stworzenie jezdni o długości 5728,50 m, mostu nad zalewem o długości 970 m (skonstruowanego jako dwie niezależne konstrukcje po jednej dla każdego kierunku ruchu o szerokości 2 x 15,44 m), mostu na rzece Strug o długości ok. 130 m, ciągu pieszo-rowerowego dwukierunkowego po obu stronach drogi oraz przejścia dla pieszych.

Na obwodnicy południowej mają znaleźć się zatoki autobusowe oraz połączenia z istniejącym układem komunikacyjnym (drogi zjazdowe i skrzyżowania).Inwestycja wiąże się również z rozbiórką kolidujących obiektów, których ilość wynosi 47, to m.in.  14 budynków mieszkalnych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Aktualności Rzeszów

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego informuje, że trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Kliniczneg...

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie - Aktualności Rzeszów

Rzeszowscy radni już niebawem dostaną tablety. Najpierw jednak przejdą szkolenie

RZESZÓW. 36 tys. zł - taką kwotę wydał ratusz na tablety dla radnych miasta. ...

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga - Aktualności Rzeszów

Inwestycja drogowa za ok. 50 mln zł ruszy jeszcze w tym kwartale. Powstanie rondo oraz nowa droga

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 50 mln zł ma się rozpocząć jeszcze w pierwszej części bieżącego roku. ...

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w  identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Jej ciało odnaleziono w Pradze. Rzeszowska policja potrzebuje pomocy w identyfikacji

RZESZÓW. Ciało kobiety - ofiary zabójstwa - ujawniono 6 grudnia 2012 roku w Pradze (Czechy). Do dnia dzisiejszego nie udało si...

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki - Aktualności Rzeszów

Rusza druga runda zasadnicza w PlusLidze. Asseco zagra z MKS Ślepskiem Malow Suwałki

W piątek o godz. 17.30 zagrają z MKS Ślepskiem Malow. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma asas asas: Fajnie że Rzeszowski...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem