Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

Dodano: 18.07.2023 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotować dokumentację robót i kompleksowo je wykonać. Prace obejmą adaptację istniejącego, nieużytkowego poddasza na potrzeby świetlicy i magazynu sprzętu. Wybudowane zostaną schody, toalety, aneks kuchenny i suszarnia węży. Dach oraz fundamenty budynku mają być ocieplone, przewidziano także rozbudowę instalacji ogrzewania. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

OSP Biała mieści się w budynku parterowym, wolnostojącym przy ul. kard. Karola Wojtyły 299. Obecnie układ funkcjonalny budynku składa się z dwóch hal garażowych oraz zaplecza higieniczno-sanitarnego, kuchennego i socjalnego.

W poprzednim etapie zmodernizowane zostały garaże, zamontowano także nowy system ogrzewania, zasilany ekologicznym piecem gazowym. Odnowiono także sanitariaty i pomieszczenie gospodarcze. W przyszłości OSP udostępni część swojego placu na parking, który będzie służył m.in. gościom domu kultury i szkoły.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2024. Trwa głosowanie

RZESZÓW. Od piątku można oddać swój głos na projekty zgłoszone do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie potrwa do 8 października. Wyniki mają być ogłoszone 13 października.

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności porannego wypadku na ul. Lwowskiej. Doszło tam do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców powstała na osiedlu Króla Stanisława Augusta. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zbiórka dla Cinka! Rzeszowski gitarzysta potrzebuje pomocy

RZESZÓW. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację oraz zakup sprzętu dla rzeszowskiego gitarzysty Andrzeja Marcinka, który w lipcu br. uległ poważnemu wypadkowi, a obecnie przebywa na OIOM’ie.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce zbliża się do pobicia rekordu z 2019 r. W sierpniu ponad 121 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Dokładnie 121 610 pasażerów skorzystało w sierpniu z oferty lotniska w Jasionce. To wynik o 1 procent lepszy od lipcowego rekordu. Najpopularniejszą destynacją był turecka Antalya.

Rzeszów

Remont drogi na osiedlu Matysówka. W piątek utrudnienia w ruchu, zawieszona linia nr 61

RZESZÓW. Na ulicy Nowe Wzgórze na osiedlu Matysówka zostanie położona nowa nawierzchnia. Inwestycja realizowana jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 400 tys. zł.

Rzeszów

Rusza budowa Wisłokostrady. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z konsorcjum firm ANTEX II i Wysowa Mosty, które zrealizuje jedną z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie - Wisłokostradę. Już w poniedziałek ma nastapić przekazanie terenu budowy wykonawcy.

Rzeszów

InternetBeta 2023. Kultowa konferencja już po raz 15. w Kielnarowej

RZESZÓW. Na scenie pojawi się ponad 80 prelegentów i prelegentek.

Reklama