Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Kolejny etap prac na budowie połączenia ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.07.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Rzeszowie. Chodzi o drogę, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Dzięki niej, mieszkańcy Słociny i Zalesia zyskają lepsze skomunikowanie z centrum miasta.

Umowę na realizację inwestycji podpisano w maju br. Pierwsze prace rozpoczęły się w czerwcu. Wykonawca, firma Eurovia, zakończył już inwentaryzację oraz wytyczenie geodezyjne pasa drogowego. Rozpoczęły się roboty związane z wymianą gruntu oraz budową kanalizacji deszczowej.

Przyszła droga będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Powstaną przy niej obustronne chodniki o szerokości 2 m. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia oraz zatok autobusowych. W niektórych miejscach zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Armii Krajowej na długości ok. 300 m i al. prof. Adama Krzyżanowskiego na długości ok. 60 m. Powstaną dwa nowe skrzyżowania – u zbiegu nowego łącznika z ul. Wieniawskiego i z ul. Powstańców Listopadowych.

Nowa trasa ułatwi mieszkańcom osiedli Słocina i Zalesie dojazd do centrum miasta. Dzięki inwestycji z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Koszt budowy drogi to ponad 43 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec 2025 roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend kolejna akcja szczepień

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę na terenie Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się kolejna akcja szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Rzeszów

Miejsca pomocy dla osób potrzebujących i bezdomnych w Rzeszowie

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z terenu Rzeszowa nie są pozostawione samym sobie. Miejskie placówki oferują w okresie jesienno-zimowym miejsca do spania, ciepłe posiłki, czyste ubrania, pomoc medyczną i poradnictwo socjalne.

Rzeszów

Budżet 2022 r. Szczegóły inwestycji oświatowych

RZESZOW. Istotną część projektu przyszłorocznego budżetu Rzeszowa stanowią inwestycje związane z edukacją. 

Rzeszów

Rzeszów ma rzecznika ds. osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Natalia Hul, rzecznik ds. osób niepełnosprawnych, rozpoczęła pracę w Urzędzie Miasta. To pierwsze tego typu stanowisko w stolicy Podkarpacia.

Rzeszów

Parki kieszonkowe, parklety i park linowy w budżecie Rzeszowa na 2022 rok

RZESZÓW. Inwestycje w tereny zielone, rekreację i sport to najważniejsza część przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. W planach jest m.in. budowa kolejnych parków oraz wykup terenów Kopca Konfederatów Barskich na cele wypoczynkowe.

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Reklama