Reklama

Aktualności / Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

Dodano: 27.11.2023 r.

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Czwarty etap rozbudowy i przebudowy zatok autobusowych na terenie Rzeszowa dobiega końca. Inwestycję realizuje Miejski Zarząd Dróg wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Wykonawcą robót jest Firma AJKWK Sp. z o.o. Sp. j. z Krasnego. Koszt inwestycji to blisko 17 mln zł.

W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych. - W chwili obecnej zakończono prace budowlane na 21 zatokach, z kolei na pozostałych 9 zatokach trwają zaawansowane prace budowlane – informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie.

Zadanie ma na celu przebudowę zatok autobusowych w taki sposób, aby ułatwić podróżnym, przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, korzystanie z komunikacji miejskiej. Z myślą o nich krawężniki są wymieniane na wklęsłe, a perony wyposażane w kostkę integracyjną.

Kolejny elementem IV etapu inwestycji jest montaż 77 wiat przystankowych. Nowe wiaty pojawiły się m.in. przy ulicach: Budziwojskiej, Dąbrowskiego, Jana Pawła II, Kotuli, Kardynała Karola Wojtyły, Krogulskiego, Księżycowej, Leszka Czarnego, Olbrachta, Obrońców Poczty Gdańskiej, Przemysłowej, Sanockiej, Sikorskiego, Staromiejskiej, Św. Rocha, Trembeckiego, Wieniawskiego, Witolda i Żółkiewskiego.

Nowe, przeszkolone wiaty, wykonywane są wg projektu, który zastosowano w poprzednich etapach. Zmodernizowane przystanki wyposażone zostaną w podświetlany rozkład jazdy oraz oświetlenie wewnętrzne uruchamiane automatycznie po wejściu pasażera. Zasilanie w energię elektryczną zapewnią panele fotowoltaiczne.

Modernizacja przystanków autobusowych w Rzeszowie rozpoczęła się w 2018 r. W ramach dwóch pierwszych etapów przebudowano 176 przystanków. Trzeci etap objął kolejnych 55 wiat.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania - Aktualności Rzeszów

Miała prawie 2 promile, opiekowała się 4-miesięczną córką. Policjanci weszli siłą do mieszkania

RZESZÓW. Sąd rodzinny zdecyduje o losie 22-letniej kobiety, która opiekowała się swoją 4-miesięczną córką będąc pod wpł...

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu...

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu? - Aktualności Rzeszów

Połączenie uli Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Tunel zamiast wiaduktu?

RZESZÓW. Ratusz rozważa alternatywne połączenie ulic Hoffmanowej i Wyspiańskiego. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział przy...

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK  - Aktualności Rzeszów

Od 1 marca zmiany rozkładów jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od piątku, 1 marca nastąpi zmiana rozkładów jazdy ośmiu linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Popularne linie 0A i...

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości - Aktualności Rzeszów

Festiwal Roślin w nowej lokalizacji. Ponad 400 rodzajów, kilkadziesiąt nowości

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do Rzeszowa. Tym razem dwudniowe wydarzenie odbędzie się w nowej, większej lokalizacji. Organizatorz...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: