Rzeszów - Wtorek, 17.03.2026
Reklama

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

Dodano: 11.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany akustyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Rzecha dotarła do dyżurnego miejskiej komendy Wczoraj o godz. 4:00. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępne przyczyny kolizji.

„54-letni obywatel Mołdawii, kierujący autobusem z pasażerami z Białorusi, jadąc drogą krajową nr 97 od strony Sokołowa Małopolskiego, na Rondzie Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu osobową kią. W wyniku zderzenia pojazdu, kierujący autokarem stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rondo i wjechał za ekrany akustyczne na ul. Rzecha.” – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Na szczęście ani kierowcy, ani żaden z pasażerów autokaru nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem „za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Miodobranie. Degustacja i kiermasz produktów pszczelarskich

RZESZÓW. Rzeszowskie Miodobranie to kolejne z działań realizowane wspólnie przez autorów programu #TAKdlaPszczół, Galerię Rzeszów i Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Bezpłatnie badania mammograficzne dla mieszkanek Rzeszowa. Rusza kolejna edycja kampanii "Rak a Zdrowie"

RZESZÓW. Akcja rozpoczyna się 24.09.2020 r. i jest skierowana do mieszkanek Rzeszowa i całego powiatu rzeszowskiego w wieku 50-69 lat.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. Nie żyje 70-letni rowerzysta

70-rowerzysta zginął dziś rano w zderzeniu z samochodem osobowym. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy osiedlowej "pięćdziesiątki"

RZESZÓW. Od 23 września br. linia autobusowa obsługująca osiedle Zalesie będzie kursowała wg nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Franciszek Kotula ma swój mural w Rzeszowie

RZESZÓW. Na jednym z rzeszowskich bloków powstał gigantyczny mural z podobizną Franciszka Kotuli, sfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Oficjalne odsłonięcie odbędzie się 25 września br.

Rzeszów

Pijany 19-latek uderzył autem w policyjny radiowóz

RZESZÓW. 19-letni mieszkaniec Rzeszowa spędził noc w izbie wytrzeźwień. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, uderzył autem w policyjny radiowóz, a następnie znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Rzeszów

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa w wieku od 65 do 74 roku życia, pensjonariusze DPS’ów oraz pacjenci zakładów opiekuńczo – leczniczych mogą skorzystać z darmowych sczepień przeciwko grypie.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. We wtorek bezpłatna komunikacja miejska dla kierowców

RZESZÓW. „Zeroemisyjna mobilność dla każdego” to motyw przewodni tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbywa się od 16 do 22 września 2020 r.

Reklama