Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

Dodano: 11.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany akustyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Rzecha dotarła do dyżurnego miejskiej komendy Wczoraj o godz. 4:00. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępne przyczyny kolizji.

„54-letni obywatel Mołdawii, kierujący autobusem z pasażerami z Białorusi, jadąc drogą krajową nr 97 od strony Sokołowa Małopolskiego, na Rondzie Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu osobową kią. W wyniku zderzenia pojazdu, kierujący autokarem stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rondo i wjechał za ekrany akustyczne na ul. Rzecha.” – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Na szczęście ani kierowcy, ani żaden z pasażerów autokaru nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem „za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Reklama