Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Kolizja na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Autokar zderzył się z osobówką i wjechał za ekrany akustyczne

Dodano: 11.07.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj na rondzie Kuronia w Rzeszowie. Kierujący autokarem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu osobowej kii i doprowadził do zderzenia. Autobus z 60-cioma pasażerami wjechał za ekrany akustyczne. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Rzecha dotarła do dyżurnego miejskiej komendy Wczoraj o godz. 4:00. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępne przyczyny kolizji.

„54-letni obywatel Mołdawii, kierujący autobusem z pasażerami z Białorusi, jadąc drogą krajową nr 97 od strony Sokołowa Małopolskiego, na Rondzie Kuronia, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu osobową kią. W wyniku zderzenia pojazdu, kierujący autokarem stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez rondo i wjechał za ekrany akustyczne na ul. Rzecha.” – przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Na szczęście ani kierowcy, ani żaden z pasażerów autokaru nie ucierpieli w tym zdarzeniu.

Kierowca autokaru został ukarany mandatem „za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Reklama