Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

Dodano: 22.06.2021 r.

fot. UM Rzeszów
fot. UM Rzeszów
RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

- Nowoczesne miasto musi korzystać z pomysłów, wiedzy, dorobku, doświadczenia zawodowego swoich mieszkańców. I włączać ich w proces decyzyjny. Chcę, aby zarządzanie naszym miastem miało charakter obywatelski. Program dla Rzeszowa, który będziemy wspólnie realizować, to tak naprawdę program napisany przez mieszkańców. I to wy – mieszkańcy powierzyliście mi jego realizację. Dziękuję - mówił Konrad Fijołek, tuż po zaprzysiężeniu. Zapowiedział „bezwzględne oddanie miastu oraz bardzo szeroko pojętą współpracę”.

Podczas przemówienia, nowy prezydent Rzeszowa zwrócił się również bezpośrednio do mieszkańców miasta - Szanowni Rzeszowianie, jesteście autorami bezprecedensowego sukcesu wizerunkowego naszego miasta w jego historii. Jesteście świadomymi, roztropnymi i dumnymi ze swojego miasta mieszkańcami. To jest nasz największy kapitał - powiedział Konrad Fijołek.
 
W uroczystości wzięli udział rzeszowscy radni oraz zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści Paweł Poncyljusz i Wiesław Buż, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, kilkudziesięciu samorządowców, rektorzy rzeszowskich uczelni oraz byli prezydenci Rzeszowa Tadeusz Ferenc i Marek Bajdak.
Reklama
W wyborach, które odbyły się 13 czerwca Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając 56,51% głosów.
 
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące oraz studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Kształcił się również w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, był także stypendystą w Fachhochschule w Bielefeld.

Od ponad 20 związany jest z samorządem Rzeszowa. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, będąc najmłodszą osobą w historii naszego miasta na tym stanowisku. Od 2010 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem z korzyścią dla lokalnej społeczności. Jest też współautorem pionierskiego projektu miejskiego laboratorium – Urban Lab.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama