Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

Dodano:

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera
Zamknięte placówki kultury, nauczanie zdalne dla klas I – III, częściowo zamknięte galerie handlowe - to część nowych obostrzeń jakie rząd zamierza wprowadzić, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od najbliższej soboty w Polsce zaczną obowiązywać kolejne ograniczenia. „Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Kilka najważniejszych nowych obostrzeń:

- rozszerzenie nauczania zdalnego dla klas od I do III i przedłużenie nauki zdalnej dla uczniów klas IV i VII do końca listopada 
- tymczasowe zamknięcie instytucji kultury, m.in. teatry, kina, galerie, muzea
- obiekty hotelarskie tylko dla gości odbywających podróże służbowe
Reklama
- w sklepach poniżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na 10 m2, w sklepach o powierzchni pow. 100m2 pozostaje 1os/15m2.
- sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii i stoisk usługowych

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 7 listopada, a w przypadku szkół od poniedziałku 9 listopada i potrwają przynajmniej do 29 listopada.

Wszystkie nowe obostrzenia na grafice poniżej, źródło Kancelaria Premiera
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek początek Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Uczestnicy "Rzeszowskich Juwenaliów 2019" zaczną zbierać się na Rynku, gdzie o godz. 16, rozpocznie się impreza.

Rzeszów

Rusza przebudowa CH Plaza Rzeszów. Będą nowe sklepy i lepsze połączenie z E. Leclerc

RZESZÓW. Przebudowa CH. Plaza Rzeszów rozpocznie się już w maju.

Rzeszów

Ciąg dalszy pożegnań w Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem przyszedł czas na trenera Gheorghe Cretu

RZESZÓW. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

Rzeszów

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

RZESZÓW. Reprezentantki stolicy województwa podkarpackiego swój ostatni mecz wygrały po tie-breaku.

Rzeszów

Nowoczesna stacja Rzeszów Główny i nie tylko. Ponad 2 mld zł. na inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Rzeszowie 30 kwietnia 2019 r. odbyła się konferencja” Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu”. 

Rzeszów

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni.

Reklama