Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Kwesta albertyńska na rzeszowskich cmentarzach

Dodano: 31.10.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. W dniach 1 i 2 listopada odbędzie się coroczna kwesta Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Środki zebrane do puszek przekazane zostaną na realizowane przez organizację działania wspierające osoby ubogie i bezdomne.

Kwesta rozpocznie się jutro o godz. 8:00. Przez dwa dni wolontariusze – głównie młodzież w wieku szkolnym – będą stać z puszkami na cmentarzach w Rzeszowie i okolicach. - Nasi wolontariusze, bez których organizacja tej akcji byłaby niemożliwa, będą mieć identyfikatory a puszki, do których będą zbierać datki będą zaplombowane i oznaczone naszym logo – informuje w mediach społecznościowych Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie.

Chętni mogą również wesprzeć organizację i jej działalność przekazując środki na stronie www.pomagam.pl/kwesta. Nowością w tym roku jest możliwość wpłaty pieniędzy także Blikiem, na numer telefonu 609 690 720.

Zebrane do puszek datki, przekazane zostaną na pomoc osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji, np. w kryzysie bezdomności, długotrwałego bezrobocia, ubóstwa itp.

Reklama

Środki przeznaczone będą na funkcjonowanie 3 schronisk dla osób bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet, na prowadzenie 2 schronisk z usługami opiekuńczymi dla osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami, na prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie, na prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 300 posiłków (a w okresie zimowym nawet do ok. 500 posiłków) oraz na prowadzenie Centrum Integracji Społecznej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W zeszłym roku wolontariusze zebrali ponad 188 tys. złotych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Reklama