Rzeszów - Poniedziałek, 20.05.2024
Reklama

Kwesta dla ubogich na rzeszowskich cmentarzach. Będzie ponad 1500 wolontariuszy

Dodano: 31.10.2023 r.

fot. ViC RESinet.pl / Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św Brata Alberta
fot. ViC RESinet.pl / Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św Brata Alberta
RZESZÓW. W środę i czwartek (1 i 2 listopada) wolontariusze Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, jak co roku pojawią się na cmentarzach Rzeszowa i okolic, aby kwestować na rzecz bezdomnych i ubogich. W zeszłym roku udało się zebrać ponad 170 tys. zł.

W tegorocznej kweście weźmie udział około 1500 wolontariuszy. Będą to przede wszystkim uczniowie ze szkolnych kół wolontariatu, szkolnych kół Caritas, uczniowie ze szkół podstawowych oraz liceów. Każdy wolontariusz będzie posiadał identyfikator z imieniem i nazwiskiem oraz logiem Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, a także specjalną kamizelkę.

Zbiórkę wspomogą przedstawiciele władz miasta Rzeszowa na czele z Prezydentem Konradem Fijołkiem, przedstawiciele samorządów, parlamentarzyści, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zebrane do puszek datki, przekazane zostaną na pomoc osobom potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji, np. w kryzysie bezdomności, długotrwałego bezrobocia, ubóstwa itp. Środki przeznaczone będą m.in. na funkcjonowanie schronisk dla osób bezdomnych, w tym schronisk z usługami opiekuńczymi, kuchni dla ubogich czy Centrum Integracji Społecznej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach swojej działalności, Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta udziela również wsparcia materialnego rodzinom ubogim czy wielodzietnym oraz organizuje dla dzieci z tych rodzin imprezy i zabawy, np. z okazji rozpoczęcia wakacji czy św. Mikołaja.
Reklama
Tegoroczna zbiórka będzie prowadzona w dniach 1 i 2 listopada, w godzinach od 7:00 do 18:00 na rzeszowskich cmentarzach oraz w pobliskich miejscowościach od 7:00 do 16:00. Poniżej lista cmentarzy, na których będą obecni wolontariusze w dniu 1 listopada.

- Rzeszów
 • Wilkowyja
 • Pobitno
 • Zalesie
 • Słocina
 • Budziwój
 • Biała
 • Matysówka
 • Przybyszówka
 • Bzianka
 • Staroniwa
 • Zwięczyca
- Bratkowice
- Budy Głogowskie
- Chmielnik
- Czudec
- Dąbrowa
- Dobrzechów
- Głogów Małopolski
- Górno
- Jasionka
- Kamień
- Klęczany
- Lubenia
- Malawa
- Mogielnica
- Mrowla
- Nockowa
- Przewrotne
- Ropczyce
- Rudna Wielka
- Sędziszów Małopolski
- Sokołów Małopolski
- Strzyżów
- Trzciana
- Trzeboś
- Tyczyn
- Wielopole Skrzyńskie
- Wysoka Strzyżowska
- Zabierzów
- Zgłobień

W czwartek, 2 listopada, w Dzień Zaduszny, wolontariuszy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta będzie można spotkać na rzeszowskich cmentarzach Wilkowyja i Pobitno, a także w Krasnem i Świlczy.

W kweście można wziąć również udział bez wychodzenia z domu. Każdy, kto zechce wspomóc zbiórkę, może to zrobić online na stronie www.pomagam.pl/kwesta

Podczas zeszłorocznej kwesty zebrano ponad 170 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

NAJWIĘKSZA INWESTYCJIA DROGOWA W RZESZOWIE

Na jakim etapie jest budowa Wisłokostrady? [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Postępują prace przy budowie Wisłokostrady. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Ta strategiczna dla układu drogowego miasta inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

GRA PORUSZAJĄCA ZAGADNIENIE HANDLU LUDŹMI

Do Rzeszowa przyjedzie Escapetruck

RZESZÓW. Już wkrótce do Rzeszowa po raz pierwszy przyjedzie tzw. Escapetruck. Jest to nietypowy projekt, który ma na celu podniesienie świadomości na temat zagadnienia handlu ludźmi. Specjalna, czarna ciężarówka zaparkuje w rejonie...

Reklama