Reklama

Aktualności Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

Dodano: 13.06.2019

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji dostarczyło na ręce prezydenta Rzeszowa list otwarty, w którym znalazł się projekt zastąpienia biletów jednoprzejazdowych biletami czasowymi. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

W obliczu zbliżającej się sesji Rady Miasta, na której zostanie zaprezentowany projekt uchwały z nowymi, większymi cenami za bilety na komunikację miejską, PSMK postanowiło wystosować do Tadeusza Ferenca pismo z propozycją oraz zarysem całkowicie innego systemu biletowego. Pismo w dniu wczorajszym wpłynęło do Ratusza.

„Początek czerwca br. przyniósł dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie druzgocącą informację – Rada Miasta Rzeszowa ma zająć się projektem uchwały o podwyżce cen za bilety jednorazowe. Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji, mając na uwadze dobro pasażerów, ale także finanse miasta Rzeszowa, przygotowało projekt optymalizacji rodzajów i cen biletów” – czytamy w liście otwartym.

Projekt przedstawiony prezydentowi przez PSMK opiera się na zastąpieniu biletów jednoprzejazdowych biletami czasowymi. Zaproponowano następujący schemat – wprowadzenie biletów czasowych ważnych kolejno: 20 minut (cena: 2,20 zł), 40 minut (cena: 3,40 zł), oraz 60 minut (cena: 4,60 zł). Wg. projektu bilet 40-minutowy byłby także biletem jednoprzejazdowym, czyli uprawniałby on do przejazdu jedną linią lub do skorzystania z przesiadek w tym limicie czasowym.

„W ten sposób zachęcimy podróżnych, w szczególności tych podróżujących na krótkich dystansach np. trzy, cztery przystanki, do przesiadania się w ramach jednego biletu czasowego, co pozwoli organizatorowi [Zarząd Transportu Miejskiego – przyp. red.] na podjęcie działań dążących do optymalizacji tras i siatki połączeń w Rzeszowie. Zaznaczę, że nasz projekt przygotowaliśmy w oparciu o konsultacje z mieszkańcami i podróżnymi” – wyjaśnia Dominik Bąk, prezes zarządu PSMK.REKLAMA

Kolejna propozycja dotyczy zamiany biletu pięciodniowego na siedmiodniowy, którego cenę Stowarzyszenie oszacowało na poziomie kwoty 30,00 zł. Ponadto w związku ze znikomym zainteresowaniem biletem czteroprzejazdowym autorzy listu wnioskują o jego całkowitą likwidację. Reszta biletów, które są używane w obecnej chwili (miesięczne sieciowe, miesięczne trasowane, 24-godzinne czy semestralne dla studentów) miałyby pozostać na obecnym poziomie cenowym.

„Nasz projekt przygotowaliśmy mając na uwadze aspekt finansowy miasta, ale przede wszystkim ta podwyżka nie będzie tak drastyczna dla pasażerów. Poprzez wprowadzenie biletu 20-minutowego staramy się zoptymalizować koszty” – dodaje prezes zarządu PSMK.
W liście uwzględniono również użytkowników Rzeszowskiej Karty Miejskiej. Proponowane stawki prezentują się następująco: 1 przystanek – 0,60zł; 2 przystanki – 1,20zł; 3 przystanki – 1,80zł; 4 przystanki – 2,40zł; 5 przystanków – 3,00zł;6 przystanków  i więcej – 3,30zł.

"Opinie prezydenta Rzeszowa w sprawie listu otwartego poznamy w ciągu najbliższych kilku tygodniu" - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Otwarto nową przechodnie Centrum Medycznego „Medyk”. W sobotę bezpłatne badania [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Otwarto nową przechodnie Centrum Medycznego „Medyk”. W sobotę bezpłatne badania [FOTO]

RZESZÓW. Już od dwóch tygodniu funkcjonuje nowa placówka Centrum Medycznego „Medyk”.  ...

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania - Aktualności Rzeszów

Ratusz apeluje do kierowców: opuszczajcie jak najszybciej skrzyżowania

RZESZÓW.  Średnia prędkość przejazdu przez skrzyżowania w Polsce wynosi 25 km/h, w Rzeszowie to jedynie 17 km/h. Ratusz problem ...

W tym sezonie nie zobaczymy nowych pokazów na fontannie multimedialnej. Wina wykonawcy? - Aktualności Rzeszów

W tym sezonie nie zobaczymy nowych pokazów na fontannie multimedialnej. Wina wykonawcy?

RZESZÓW. Miasto przesuwa premierę na przyszły sezon. ...

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej - Aktualności Rzeszów

ZTM uruchamia dwie nowe linie komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od dnia 16 września br. ruszy linia nr 14 oraz linia nr 60. ...

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem