Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl
Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Twórcy rankingu przy jego tworzeniu biorą pod uwagę średnią opinii i ocen publikowanych przez pasażerów w serwisie Google. Lotniska oceniane są w skali od 1 do 5, a następnie wyciągana jest z nich średnia. Jak zaznaczają autorzy, w tym roku wprowadzono zmiany w ocenianiu lotnisk.

„W tegorocznej edycji wprowadziliśmy jedną istotną różnicę w porównaniu do ubiegłorocznej: zrezygnowaliśmy z klasyfikowania lotnisk ex aequo. W przypadku uzyskania przez lotniska takiej samej oceny wyżej klasyfikujemy lotnisko większe, tzn. takie, które ma większą liczbę opinii. Wyszliśmy bowiem z założenia, że im większe lotnisko, jego siatka połączeń i liczba podróżnych, tym trudniej jest mu zasłużyć na wyższą średnią notę” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Fly4free.

W ubiegłym roku tytuł najlepszego lotniska w Polsce otrzymał port lotniczy Rzeszów-Jasionka ze średnią not 4,4 pkt. Na drugim miejscu znalazły się wówczas aż trzy lotniska ze średnią notą 4,3 .Były to lotniska we Wrocławiu, Gdańsku i Radomiu.

Reklama

Z kolei w pierwszej edycji zestawienia triumfowały lotniska w Rzeszowie i Wrocławiu.

W tym roku podrzeszowskie lotnisko również znalazło się w ścisłej czołówce, ale spadło na drugą pozycję, „oddając” pierwsze miejsce na podium lotnisku w Gdańsku.
„Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że codzienna praca całego zespołu przynosi wymierne efekty. Dziękujemy pasażerom za zaufanie i pozytywne opinie. To dla nas motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia standardów obsługi. Planując kolejne działania zamierzamy przekraczać oczekiwania naszych pasażerów” - komentuje wyniki rankingu Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Pozytywne komentarze i wysokie oceny na temat lotniska w Jasionce dotyczą zazwyczaj czystości i ogólnej funkcjonalności lotniska oraz pomocnej i przyjaznej obsługi. Pasażerowie doceniają także dobrą komunikację z lotniskiem. Wśród zalet wymieniane są: wygodny dojazd i tanie parkingi długoterminowe.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Drogowa inwestycja na al. Okulickiego na finiszu

RZESZÓW. Prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu na al. Okulickiego dobiegają końca. Ich koszt to nieco ponad 300 tys. zł.

Rzeszów

Parking długoterminowy na lotnisku w Jasionce już dostępny dla podróżnych

RZEZÓW/JASIONKA. Na podrzeszowskim lotnisku dobiegła końca modernizacja długoterminowego parkingu zlokalizowanego tuż przy terminalu pasażerskim. Parking, który oferuje 278 miejsc postojowych został utwardzony nawierzchnią asfaltową i zaprojektowany także dla osób niepełnosprawnych.

Rzeszów

Nowy, bezpłatny parking na osiedlu Mieszka I w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy ul. Dołowej, w pobliżu siedziby Sądu Rejonowego, uruchomiono nowy, bezpłatny parking dla zmotoryzowanych. Zarządza nim Miejska Administracja Targowisk i Parkingów w Rzeszowie.

Reklama