Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Lotnisko w Jasionce bardzo dobrze oceniane przez pasażerów

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl
Lotnisko w Jasionce / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Portal Fly4free opublikował najnowszy, trzeci już ranking najbardziej lubianych przez pasażerów lotnisk w Polsce. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazł się w ścisłej czołówce.

Twórcy rankingu przy jego tworzeniu biorą pod uwagę średnią opinii i ocen publikowanych przez pasażerów w serwisie Google. Lotniska oceniane są w skali od 1 do 5, a następnie wyciągana jest z nich średnia. Jak zaznaczają autorzy, w tym roku wprowadzono zmiany w ocenianiu lotnisk.

„W tegorocznej edycji wprowadziliśmy jedną istotną różnicę w porównaniu do ubiegłorocznej: zrezygnowaliśmy z klasyfikowania lotnisk ex aequo. W przypadku uzyskania przez lotniska takiej samej oceny wyżej klasyfikujemy lotnisko większe, tzn. takie, które ma większą liczbę opinii. Wyszliśmy bowiem z założenia, że im większe lotnisko, jego siatka połączeń i liczba podróżnych, tym trudniej jest mu zasłużyć na wyższą średnią notę” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Fly4free.

W ubiegłym roku tytuł najlepszego lotniska w Polsce otrzymał port lotniczy Rzeszów-Jasionka ze średnią not 4,4 pkt. Na drugim miejscu znalazły się wówczas aż trzy lotniska ze średnią notą 4,3 .Były to lotniska we Wrocławiu, Gdańsku i Radomiu.

Reklama

Z kolei w pierwszej edycji zestawienia triumfowały lotniska w Rzeszowie i Wrocławiu.

W tym roku podrzeszowskie lotnisko również znalazło się w ścisłej czołówce, ale spadło na drugą pozycję, „oddając” pierwsze miejsce na podium lotnisku w Gdańsku.
„Utrzymanie wysokiej pozycji w rankingu to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że codzienna praca całego zespołu przynosi wymierne efekty. Dziękujemy pasażerom za zaufanie i pozytywne opinie. To dla nas motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia standardów obsługi. Planując kolejne działania zamierzamy przekraczać oczekiwania naszych pasażerów” - komentuje wyniki rankingu Adam Hamryszczak, Prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów

Pozytywne komentarze i wysokie oceny na temat lotniska w Jasionce dotyczą zazwyczaj czystości i ogólnej funkcjonalności lotniska oraz pomocnej i przyjaznej obsługi. Pasażerowie doceniają także dobrą komunikację z lotniskiem. Wśród zalet wymieniane są: wygodny dojazd i tanie parkingi długoterminowe.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Rzeszów

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Reklama