Dodano: 29.03.2016 r.
RZESZÓW. Nowa trasa do Bawarii będzie obsługiwana siedem razy w tygodniu. Zastąpi ona poprzednie rejsy ze stolicy Podkarpacia do Frankfurtu.
Nowa trasa Rzeszów-Monachium została dziś uroczyście zainaugurowana w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. Samolot lądujący na podkarpackim lotnisku został tradycyjnie powitany salwą wodną. Port w Monachium jest, drugim co do wielkości w Niemczech, pięciogwiazdkowym portem przesiadkowym na południu kraju. Nową trasą można podróżować od letniego rozkładu rejsów Lufthansy na rok 2016. Inauguracyjny rejs LH 1618 wylądował w Rzeszowie o 12:25 i wystartował jako rejs powrotny LH 1619 do Bawarii o godzinie 13:00. Codzienne połączenie będzie obsługiwane przez CRJ900 Canadair Regional Jet, który może przewozić do 78 pasażerów.
"Jestem przekonany, że nowe połączenie będzie doskonale dopasowane do potrzeb firm zlokalizowanych na Podkarpaciu z racji tego, że Monachium jest ekonomicznym centrum Bawarii, ośrodkiem o populacji 1,4 mln mieszańców. Trzecie, co do wielkości największe miasto w Niemczech mieści siedziby wielu dużych, międzynarodowych firm.” – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansy w Polsce. "Nasz port przesiadkowy w Monachium zapewnia polskim pasażerom dostęp do globalnej siatki połączeń, czyli do ponad 90 miast europejskich i prawie 20 miejsc w Ameryce Północnej i Azji. Lufthansa, wraz z innymi liniami Grupy, oferuje łącznie z Monachium rejsy do 130 miejsc na całym świecie.” – dodał.
Jak mówi Stanisław Nowak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” - „Połączenie z Rzeszowa do Monachium to nowy rozdział w naszej współpracy z Lufthansą i mam nadzieję, że te codzienne rejsy będą się cieszyć zainteresowaniem ze strony naszych pasażerów. Stolica Bawarii to, oprócz swoich oczywistych walorów turystycznych i rozrywkowych, także duże europejskie centrum biznesowe, ze szczególnym uwzględnieniem branż zaawansowanych technologicznie, co z kolei ma duże znaczenie dla firm z naszego regionu. Sądzę, że dla naszych pasażerów ważne będą też możliwości transferowe i fakt, że Monachium jest dużym portem przesiadkowym oferującym połączenia do wielu miejsc zarówno na kontynencie, jak i poza nim.”