Rzeszów - Poniedziałek, 16.03.2026
Reklama

Magia nauki po zmroku - 10 października wyjątkowa noc na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska

RZESZÓW. Eksperymenty, pokazu naukowe, wykłady i zwiedzanie w blasku księżyca - tak będzie wyglądać IX edycja Nocy Nauki na Politechnice Rzeszowskiej. Udział w wydarzeniu nie wymaga rejestracji, a wstęp jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się 10 października w godzinach 17.00-22.00 na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Miłośnicy wiedzy i pasjonaci nauki, a także ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk będą mogli niemalże do samej nocy doznawać naukowych wrażeń.

Uczelnia otworzy dla zwiedzających swoje laboratoria, do których na co dzień mają dostęp tylko studenci i pracownicy. Naukowcy będą przeprowadzać interesujące eksperymenty, opowiadać o badaniach realizowanych w poszczególnych laboratoriach oraz o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. : symulator lotu, symulator jazdy ciężarówką i symulator skoku spadochronem. Darmowe bilety na symulatory będą rozdawane w dniu wydarzenia (I pula: od godz. 16:45, II pula od godz. 18:45) w punkcie informacyjnym w bud. V (al. Powstańców Warszawy 12, Rzeszów).

Reklama

Noc Nauki jest adresowana do dzieci i ich rodziców, studentów, młodzieży szkolnej, mieszkańców Rzeszowa, Podkarpacia i całej Polski.

Główną ideą przyświecającą wydarzeniu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.

Poniżej interaktywna mapa atrakcji zaplanowanych podczas IX Nocy Nauki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek radiowa debata kandydatów na prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 22 kwietnia radio RMF FM organizuje debatę z udziałem kandydatów na prezydenta miasta Rzeszowa. Debata rozpocznie się o godz. 12:00.

Rzeszów

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. 22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski

Rzeszów

Areszt dla 20-latka z Rzeszowa za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Policjanci znaleźli przy 20-letnim mieszkańcu Rzeszowa blisko 200 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Rzeszów

W środę otwarcie pierwszego sklepu Aldi w Rzeszowie

RZESZÓW. Sklep w Rzeszowie będzie drugim Aldi na Podkarpaciu i 170 w Polsce. Z okazji otwarcia dla klientów przygotowano liczne promocje.

Rzeszów

Przy ul. Litewskiej powstanie nowy Środowiskowy Dom Samopomocy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło już przetarg na roboty budowlane. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie.

Rzeszów

Od września nowe połączenia z lotniska w Jasionce

​RZESZÓW. Samolotami linii Wizzair polecimy do Oslo i Londynu.

Rzeszów

Trwa rozbudowa systemu dynamicznego ważenia pojazdów w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie powstaną trzy nowe stacje preselekcyjnego ważenia pojazdów oraz specjalne parkingi do kontroli przeciążonych pojazdów. Koszt inwestycji to blisko 14,5 mln zł.

Rzeszów

Kolejna firma zainwestuje na Dworzysku

RZESZÓW. „Buty Jana” – to kolejna firma, która zainwestuje na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”. Firma wybuduje magazyny o powierzchni 4 tys. m. kw. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

Reklama