Rzeszów - Poniedziałek, 08.09.2025
Reklama

Mają doradzać władzom miasta w sprawach infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie

Dodano: 04.02.2020 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Zespół ds. infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie ma docelowo opracowywać plan działań dla władz miasta na kolejne lata.

Wzorem Opola, Wrocławia i Warszawy rzeszowskie stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl planuje stworzyć w mieście zespół zajmujący się planowaniem infrastruktury rowerowej: „W Rzeszowie buduje się od przypadku do przypadku. Brak jest spójnej wizji. Tworząc taki zespół chcemy zakomunikować, że taka inicjatywa jest potrzebna” – wyjaśnia Daniel Kunysz, radny miasta i prezes stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl.

Głównym zadaniem przyszłego zespołu będzie dyskusja i poszukiwanie rozwiązań dążących do poprawy infrastruktury pieszo-rowerowej w Rzeszowie. Dotychczas rowerzyści większość uwag kierowali do stowarzyszenia, które zajmowało się wydawaniem opinii i skierowaniem tematu do Miejskiego Zarządu Dróg.

„Chcemy dyskutować o problemach, jak je rozwiązać, gdzie obniżyć krawężnik, gdzie trzeba zmienić oznakowanie. Są to problemy, z którymi na co dzień borykają się rowerzyści. Fajnie by było, że zająć się szerzej tym tematem i tworzyć wizję całości. Zastanawiać się gdzie w przyszłości mogłaby powstać droga rowerowa, gdzie wyznaczyć pasy rowerowe, gdzie zlikwidować nadmierną ilość samochodów” – dodaje radny.
Reklama
W pierwszym roku działalności zespół ma się zająć wypracowaniem raportu, będącym dokumentem podsumowującym wszystkie spotkania z odpowiednimi wnioskami. Uwagi mają zostać przekazane do prezydenta Rzeszowa. Cała inicjatywa jest aktualnie na etapie tworzenia, a pierwsze spotkanie dla zainteresowanych mieszkańców, którym los rzeszowskich rowerzystów nie jest obojętny, odbędzie się 27 lutego w siedzibie Urban Lab przy ul. 3 maja o godz. 16.00. W rozmowie radny Daniel Kunysz dodaje, że na spotkaniach liczy na obecność przedstawicieli instytucji miejskich.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu rozpoczyna nowy rok akademicki. Inauguracja odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października 2022 r.

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Rzeszów

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" w Rzeszowie już za nami

RZESZÓW. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Reklama