Rzeszów - Sobota, 20.09.2025
Reklama

Maroko, Egipt, Grecja… Gdzie jeszcze polecimy z Jasionki w lecie 2025 r.? Znamy plany czarterowe lotniska

Dodano: 27.09.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka przedstawił plany lotów czarterowych na przyszły sezon letni. W ofercie dwie nowości: Marokański Agadir i grecka Chania. Łącznie do wyboru będzie 16 kierunków, do 8 krajów.

Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, wskazuje jak ważnym elementem wpływającym na ilość obsługiwanych pasażerów, są loty czarterowe.
– Porównując rok do roku ruch pasażerki rośnie nam o 9%, natomiast w samych wakacyjnych czarterach o 37%, co pokazuje, jak ważny to segment ruchu dla naszego lotniska. W kolejnych latach zamierzamy go konsekwentnie rozwijać, we współpracy z przewoźnikami oraz biurami podróży – mówi Adam Hamryszczak.

W przyszłorocznej ofercie czarterowej pojawią się dwa nowe kierunku. Loty do Agadiru będą biura podróży Rainbow i TUI, zaś do greckiej Chanii – Grecos i Rainbow. Pierwsze samoloty do Maroka wylecą pod koniec kwietnia, natomiast do Grecji pod koniec maja. Do oferty trafiły też, po przerwie - Djerba oraz Korfu (rejsy od maja), dokąd już kiedyś latano z Rzeszowa.

Reklama

Touroperatorzy zwiększają też liczbę rotacji na niektórych kierunkach, szczególnie do popularnych ostatnio Bodrum w Turcji i Enfidhy w Tunezji.

W sumie w ofercie czarterowej na lato 2025 pasażerowie będą mieli do wyboru 16 kierunków: Albania (Tirana); Bułgaria (Burgas); Egipt (Marsa Alam, Hurghada, Sharm el-Sheikh); Grecja (Rodos, Zakynthos, Heraklion, Chania, Korfu); Hiszpania (Majorka); Maroko (Agadir); Tunezja (Djerba, Enfidha); Turcja (Antalia, Bodrum).

Najpopularniejszą destynacją w 2024 roku była Turcja.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiemy, kto wyremontuje dach Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa rozstrzygnął przetarg na remont dachu Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie. Inwestycję o wartości blisko 1 mln zł wykona firma Construm z Krosna.

Rzeszów

Na rzeszowskim rynku stanie wielki budzik, który odlicza czas do wyborów

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia włączyła się w kampanię profrekwencyjną "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Z tej okazji, w najbliższy piątek na rzeszowskim rynku pojawi się wielki budzik, który odlicza czas do wyborów.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe. Projekt za kwotę blisko 300 tys. zł przygotuje wybrana w przetargu...

Rzeszów

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Park powstaje przy ul. Staszica, na osiedlu gen. Grota-Roweckiego.
 

Rzeszów

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

RZESZÓW. Od początku października Gmina Miasto Rzeszów rozpoczyna realizację programu samorządowego „Rzeszowska Karta Rodziny”. Stanowi on kontynuację programu „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”.

Rzeszów

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 29 września 2023 r. podpisano umowę na przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa. Wykonawca, będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.

Rzeszów

Z centrum Rzeszowa do Jasionki w 18 minut. Ruszyło nowe połączenie kolejowe

RZESZÓW. W niedzielę, 1 października o godz. 5:22 ze stacji Rzeszów Główny wyruszył pierwszy szynobus do Portu Lotniczego w Jasionce. Cała podróż wraz z przystankami zajmuje 18 min.

Rzeszów

FOTRELACJA. Święto Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

 RZESZÓW. W sobotę Rzeszowie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Reklama