Rzeszów - Poniedziałek, 04.05.2026
Reklama

Marsz „Polska za pokojem” w Rzeszowie. Pochód uświetnią ułani na koniach i artyści w strojach ludowych

Dodano: 17.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Konfederacja Korony Polskiej organizuje w stolicy Podkarpacia marsz pn. „Polska za pokojem”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 października. Przemarsz uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych. Jak podkreślają organizatorzy, wydarzenie jest kierowane do osób w każdym wieku, w tym rodzin z dziećmi.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godz. 15:00 na placu Armii Krajowej. Następnie przemarsz wyruszy w kierunku rzeszowskiego Rynku przez ul. 3 Maja. Pochód uświetnią ułani na koniach oraz artyści w strojach ludowych.

Na płycie rynku odbędą się przemówienia parlamentarzystów i liderów Konfederacji Korony Polskiej: Grzegorza Brauna, Karoliny Pikuły, Włodzimierza Skalika, Romana Fritza oraz Sławomira Zawiślaka. W programie wydarzenia znalazł się również występ podkarpackich raperów: Kocura NDS i Jesioła. Dla najmłodszych uczestników będzie przygotowana specjalna strefa z atrakcjami, a w niej: animacje, bańki, malowanie twarzy, biało-czerwona chusta i wiele innych.

Polska za Pokojem - to inicjatywa zapoczątkowana przez kobiety, które nie godzą się na wysyłanie swoich synów i mężów na wojnę - czytamy na profilu projektu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju na jednej z ulic Rzeszowa

RZESZÓW. Zatrzymani na ul. Fircowskiego pobili pokrzywdzonego i ukradli mu telefon komórkowy. 

Rzeszów

Ruszyła mobilna wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Na początek 30 pojazdów [FOTO]

RZESZÓW. System opiera się na aplikacji „4mobility carsharing”

Rzeszów

Radni przyjęli budżet na 2020 rok. RR krytykuje rząd, a PiS chce „zielonego miasta”

RZESZÓW. Radni, większością głosów, przyjęli projekt budżetu na 2020 rok.

Rzeszów

Sprawdź, jak będą kursować autobusy MKS w okresie świątecznym

RZESZÓW. Międzygminna Komunikacja Samochodowa informuje o kursach autobusów w okresie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Rzeszów

Władze miasta ponownie o poszerzeniu granic Rzeszowa

RZESZÓW. Chcą przyłączyć Racławówkę Doły, Pogwizdów Nowy oraz Malawę.

Rzeszów

Znamy listę firm, które dostarczą śmieci do spalarni. Obok Rzeszowa i Strzyżowa… Warszawa

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do spalarni w Rzeszowie.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Reklama