Rzeszów - Czwartek, 25.06.2026
Reklama

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

Dodano: 24.04.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Dawid Dryja i Mateusz Masłowski żegnają się z Asseco Resovią i nie będą w przyszłym sezonie reprezentować barw rzeszowskiego klubu.

Pochodzący z Jasła Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Dwa pierwsze sezony gry w PlusLidze spędził w zespołach AZS Politechnika Warszawska i Effectora Kielce. Do Rzeszowa wrócił w 2014 roku i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował biało-czerwone barwy. Dawid w trakcie pięciu sezonów spędzonych w Asseco Resovii wywalczył Mistrzostwo Polski (2015), wicemistrzostwo Polski (2016) i srebrny medal Ligi Mistrzów (2015).

„Bardzo dziękujemy Dawidowi i Mateuszowi za lata gry w barwach naszego Klubu. Obydwaj zawodnicy większą część swojej seniorskiej kariery spędzili w Asseco Resovii. Jestem dumny, że właśnie w pasiaku mogliśmy oglądać ich postępy, obydwaj z roku na rok podnosili swoje siatkarskie umiejętności. Dawid, Mateusz dziękuje wam za każdy atak, blok i każdą podbitą piłkę w obronie” - powiedział Prezes Zarządu Asseco Resovii, Krzysztof Ignaczak.
Reklama
Mateusz Masłowski z klubem ze stolicy Podkarpacia związany był od początku swojej przygody z siatkówką. Młody libero zadebiutował w barwach Asseco Resovii w 2013 roku wobec kontuzji Krzysztofa Ignaczaka. Masłowski w pasiaku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików (2012), Kadetów (2013) i Juniorów (2016).

Na stałe w barwach seniorskiej Asseco Resovii zameldował się w 2016 roku. Na początku o miejsce w składzie rywalizował z Damianem Wojtaszkiem, by rok później stać się podstawowym libero rzeszowskiej drużyny. W zakończonym sezonie o miejsce w składzie rywalizował z Australijczykiem, Lukem Perrym.

„Obydwaj byliście odpowiedzialni za budowanie pozytywnej atmosfery zarówno na boisku, jak i poza nim. W imieniu swoim, pracowników Klubu i kibiców ogromne podziękowania za te lata, kiedy z dumą reprezentowaliście nasze barwy. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój waszej kariery” – dodał Krzysztof Ignaczak.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy finał WOŚP w Rzeszowie. Jeden wolontariusz zebrał 10 tys. zł

RZESZÓW. Wyjątkowo hojni byli w tym roku Rzeszowianie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do kartonowych puszek wrzucili ponad 357 tys. zł. A to jeszcze nie jest ostateczna kwota. Do tego...

Rzeszów

Więcej pieniędzy w budżecie Rzeszowa na sport dzieci i młodzieży

RZESZÓW. O milion zł, na wniosek prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, zwiększono w budżecie miasta kwotę pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

KMP w Rzeszowie: "Tegoroczny finał WOŚP przebiegł spokojnie"

RZESZÓW. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. Rzeszowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz o porządek publiczny. Tegoroczny finał WOŚP w Rzeszowie przebiegł spokojnie. Funkcjonariusze nie odnotowali żadnych incydentów...

Rzeszów

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Rzeszowski Rynek zapełnił się dziś tysiącami czerwonych serduszek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

WOŚP 2024. Ponad 200 wolontariuszy wyjdzie na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Ponad dwustu wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów będzie kwestować na ulicach Rzeszowa (i nie tylko) już w najbliższą niedzielę, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Zaatakował przechodnia w centrum Rzeszowa i złamał mu nogę. Został zatrzymany i usłyszał zarzut

RZESZÓW. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zaatakował przypadkowego przechodnia w centrum Rzeszowa. Pokrzywdzony, na skutek kopnięcia, doznał poważnego złamania nogi. 45-letni napastnik został zatrzymany i usłyszał zarzut.

Rzeszów

32. Finał WOŚP w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Tegoroczny Finał WOŚP w Rzeszowie rozpocznie barwny korowód wolontariuszy, który wyruszy na rzeszowski Rynek spod okrągłej kładki na ul. Piłsudskiego, która od lutego 2023 roku nosi nazwę „Kładka im. Wielkiej Orkiestry...

Rzeszów

Miasto szuka chętnych do organizacji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Rzeszowie

RZESZÓW. Korowody, koncert na Rynku, gry, zabawy i nie tylko - tak ma wyglądać tegoroczny „Dzień Osób z Niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Miasto szuka stowarzyszeń, które chciałyby zorganizować takie wydarzenie. Na wszystko zapisane...

Reklama