Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

Dodano: 19.02.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Do ataku na kontrolerkę biletów doszło 16 lutego. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, a agresywny mężczyzna został zatrzymany przez drugiego kontrolera.

W sobotę, 16 lutego br., po skontrolowaniu już kilkunastu pojazdów, po godz. 18:00 nasi kontrolerzy postanowili wykonać swoje czynności służbowe w autobusie OB na ulicy Dąbrowskiego. Kierowca pojazdu po wjechaniu na zatokę  autobusową otworzył drzwi, zaś kontrolerzy zaczęli rutynową kontrolę.

W tym momencie zupełnie niespodziewanie i bez żadnych powodów na kontrolerkę, stojącą w drzwiach, wyskoczył mężczyzna, który w brutalny sposób zaatakował ją, doprowadzając do upadku na ziemię.

Agresywnego mężczyznę udało się zatrzymać dokonując obywatelskiego ujęcia przez drugiego kontrolera. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji zgodnie z obowiązującymi przepisami przewozowymi.
Reklama
 W związku z powyższą sytuacją kurs został zawieszony. Ucierpieli na tym także pozostali pasażerowie. Poszkodowana kontrolerka, w związku z poniesionymi obrażeniami, trafiła na pogotowie ratunkowe.

„Niestety nie jest to odosobniony przypadek ataku na naszych kontrolerów. Nasi pracownicy na co dzień stykają się z agresją słowną oraz fizyczną ze strony pasażerów – osób łamiących przepisy prawa przewozowego –  o czym się już nie wspomina w prasie. Zgubiony but podczas ucieczki z autobusu, czy napad fizyczny na kontrolerkę to tylko zarys wydarzeń z ostatniego tygodnia” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Festiwal zespołów polonijnych powraca do Rzeszowa. Podpisano porozumienie

RZESZÓW. Po czteroletniej przerwie wraca do Rzeszowa Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych. XIX edycja festiwalu odbędzie się w dniach 12-18 lipca. 

Rzeszów

Dni Otwarte Funduszy Europejskich. 12 maja "kołem" pojedziemy bezpłatnie

RZESZÓW. W piątek, 12 maja z okazji X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich, autobusy rzeszowskiej komunikacji miejskiej na liniach 0A i 0B będą kursowały bezpłatnie. Tego dnia możliwe również będzie zwiedzanie Dworca...

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, przed godz. 6:30 na ul. Witolda w Rzeszowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Europejska Gra Miejska w Rzeszowie. Do wygrania wycieczka do Brukseli

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 maja.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Reklama