Rzeszów - Piątek, 24.05.2024
Reklama

Miasto przekaże kolejne środki na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

Dodano: 22.02.2022 r.

fot. Tomasz Leyko - Biuro Prasowe UMWP
fot. Tomasz Leyko - Biuro Prasowe UMWP
RZESZÓW. Ponad 5 mln zł wsparcia finansowego przekaże w tym roku miasto Rzeszów na budowę infrastruktury przystankowej w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, przedsięwzięcia realizowanego przez Województwo Podkarpackie.   

Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni przyjęli projekt uchwały dotyczącej udzielenia w formie dotacji celowej pomocy finansowej dla Województwa Podkarpackiego na realizację projektu pn.: „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - PKA: Zakup taboru wraz z budową zaplecza technicznego”.

Jest to już drugi rok pomocy finansowej Rzeszowa dla tej inwestycji, która rozłożona jest na trzy lata.

Pierwsze środki zostały przekazane w 2021 roku. W tym roku wsparcie wyniesie 5,4 mln zł i uwzględnia ono część środków niewykorzystanych w poprzednim roku.

Pieniądze mają być przeznaczone na zakup taboru i budowę zaplecza technicznego PKA, które powstanie w rejonie stacji Staroniwa. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Ostrzeżenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Rzeszowie

Choroba zakaźna pszczół w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Już wkrótce, na rzeszowskich osiedlach oraz w sąsiadujących z Rzeszowem gminach, pojawią się tabliczki informacyjne ostrzegające przed chorobą zakaźną pszczół o treści: ,, UWAGA! Obszar zapowietrzony - zgnilec amerykański pszczół”.

Rzeszów

W czwartek więcej policjantów na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W czwartek, 23 maja 2024 r. funkcjonariusze ruchu drogowego przy wsparciu policjantów z komisariatów rzeszowskiej komendy będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Reklama