Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Miasto rozdaje prezenty za meldunek

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 1 grudnia startuje akcja „Melduję się po kawę”, w ramach której Miasto Rzeszów będzie zachęcać wszystkich, którzy mieszkają, pracują lub studiują w Rzeszowie, a wciąż nie są tu zameldowani, do oficjalnego dołączenia do społeczności miasta.

– Jeśli tu mieszkacie, pracujecie, studiujecie - niech Rzeszów będzie oficjalnie Waszym domem - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Meldunek daje realne korzyści, ale przede wszystkim jest symbolem przynależności do naszej społeczności.

Osoby, które zameldują się w Rzeszowie między 1 a 21 grudnia, otrzymają zimowy prezent do celebrowania czasu w domu - aromatyczną kawę z lokalnej palarni i zimowe przyprawy, a do nich rzeszowski kubek, idealny do kawy oraz miejskie gadżety.

Urząd Miasta podkreśla, że meldunek w Rzeszowie przynosi korzyści i otwiera dostęp do Rzeszowskiej Karty Mieszkańca i „Pakietu Mieszkańca”, które dają m.in.: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów, bezpłatne wejścia na pływalnie ROSiR, pierwszeństwo w zapisach na warsztaty i półkolonie RDK, zniżki u ponad 230 Partnerów - w restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach miejskich oraz wiele innych benefitów.

Reklama

Pełna lista dostępna jest na stronie: https://rzeszowtomy.pl/

Zameldować można się poprzez ePUAP lub stacjonarnie w Urzędzie Miasta Rzeszowa ul. Okrzei 1 lub Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych - cały proces trwa zaledwie kilka minut. A jeśli chcesz korzystać z „Pakietu Mieszkańca” wystarczy pobrać aplikację mobilną Rzeszów ToMy 2.0. z Rzeszowską Kartę Mieszkańca i aktywować Pakiet.

– Jeśli Rzeszów jest miejscem, w którym toczy się Wasze codzienne życie, zachęcamy: zameldujcie się i korzystajcie ze wszystkich miejskich udogodnień. A my z przyjemnością powitamy Was w domu - Rzeszowie miłym prezentem – dodaje Prezydent Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego.

Rzeszów

Poranny wypadek na A4. Jedna osoba w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano na autostradzie A4 doszło do zderzenia dwóch samochodów – busa i osobowej toyoty. Kierowca osóbki został przewieziony do szpitala.  

Rzeszów

Przy ul. Kochanowskiego powstały nowe miejsca kiss&ride

RZESZÓW. Kolejne powstaną w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Hala targowa, "Balcerek" i park w centrum Rzeszowa okiem młodych architektów [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaproponowali nowoczesną wizję zagospodarowania okolic hali targowej, placu Balcerowicza i parku im. prof. Józefa Szajny. 

Rzeszów

Ul. Welca na Staromieściu do przebudowy

RZESZÓW. Prawie półkilometrowy odcinek ul. Welca - od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym - zostanie przebudowany i rozbudowany.

Rzeszów

Źle się poczuł i uderzył autem w metalowy garaż. Trafił do szpitala

RZESZÓW. 36-letni kierowca opla stracił panowanie nad autem i uderzył w metalowy garaż. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Reklama