Rzeszów - Wtorek, 02.12.2025
Reklama

Miasto rozdaje prezenty za meldunek

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 1 grudnia startuje akcja „Melduję się po kawę”, w ramach której Miasto Rzeszów będzie zachęcać wszystkich, którzy mieszkają, pracują lub studiują w Rzeszowie, a wciąż nie są tu zameldowani, do oficjalnego dołączenia do społeczności miasta.

– Jeśli tu mieszkacie, pracujecie, studiujecie - niech Rzeszów będzie oficjalnie Waszym domem - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Meldunek daje realne korzyści, ale przede wszystkim jest symbolem przynależności do naszej społeczności.

Osoby, które zameldują się w Rzeszowie między 1 a 21 grudnia, otrzymają zimowy prezent do celebrowania czasu w domu - aromatyczną kawę z lokalnej palarni i zimowe przyprawy, a do nich rzeszowski kubek, idealny do kawy oraz miejskie gadżety.

Urząd Miasta podkreśla, że meldunek w Rzeszowie przynosi korzyści i otwiera dostęp do Rzeszowskiej Karty Mieszkańca i „Pakietu Mieszkańca”, które dają m.in.: bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów, bezpłatne wejścia na pływalnie ROSiR, pierwszeństwo w zapisach na warsztaty i półkolonie RDK, zniżki u ponad 230 Partnerów - w restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach miejskich oraz wiele innych benefitów.

Reklama

Pełna lista dostępna jest na stronie: https://rzeszowtomy.pl/

Zameldować można się poprzez ePUAP lub stacjonarnie w Urzędzie Miasta Rzeszowa ul. Okrzei 1 lub Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych - cały proces trwa zaledwie kilka minut. A jeśli chcesz korzystać z „Pakietu Mieszkańca” wystarczy pobrać aplikację mobilną Rzeszów ToMy 2.0. z Rzeszowską Kartę Mieszkańca i aktywować Pakiet.

– Jeśli Rzeszów jest miejscem, w którym toczy się Wasze codzienne życie, zachęcamy: zameldujcie się i korzystajcie ze wszystkich miejskich udogodnień. A my z przyjemnością powitamy Was w domu - Rzeszowie miłym prezentem – dodaje Prezydent Fijołek.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa inwestycja mieszkaniowa na os. Drabinianka

RZESZÓW. Szykuje się kolejna inwestycja na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Stał w korku, gdy jego żona zaczęła rodzić. Pomogli mu rzeszowscy policjanci

RZESZÓW. Wczoraj, przed godz. 8 w Trzebownisku, policjantów patrolujących trasę Zaczernie - Sokołów Małopolski zatrzymał mężczyzna.

Rzeszów

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

List intencyjny ws. nowej siedziby Sądu Okręgowego. Podpisano niezobowiązujący wyraz woli

RZESZÓW. W Ratuszu podpisano list intencyjny w sprawie przekazania działki pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego w Rzeszowa.

Rzeszów

Elektryfikacja linii Ocice – Rzeszów. Będą szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. Dzięki inwestycji wartej 67 mln zł pasażerowie podróżujący pociągiem do Warszawy będą mogli liczyć na krótszy czas przejazdu.

Rzeszów

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW. Dachser zajmuje się głównie obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Rzeszów

Rzeszów z najniższym wskaźnikiem umieralności. Choroby układu krążenia najczęstszą przyczyną śmierci

RZESZÓW. W Polsce wskaźnik umieralności wyniósł 1049 zgonów na 100 tysięcy ludności

Rzeszów

Piłkarskie derby Rzeszowa. Będzie walka o fotel lidera?

RZESZÓW. Derby odbędą się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 69 w niedzielę 22 września o godzinie 13:05. 

Reklama