Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Miejska plaża nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

Dodano: 13.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na prawym brzegu Wisłoka kontynuowane są prace przy budowie miejskiej plaży. Będzie to nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Znajdą się tu m.in. alejki spacerowe, leżaki miejskiej, ramy widokowe oraz sporo roślinności.

Jak zapowiadano podczas listopadowej konferencji prasowej, która odbyła się na terenie budowy, miejska plaża ma być gotowa jeszcze w tym roku. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek powiedział wtedy, że traktuje tę inwestycję jako pierwszy etap. Miasto zamierza bowiem w przyszłości przeznaczyć znacznie więcej terenów nad Wisłokiem pod wypoczynek i rekreację

Plaża powstaje na prawym brzegu Wisłoka, na obszarze o powierzchni 1,5 hektara. Powstają tu żwirowe alejki spacerowe, na części z nich będą drewniane pomosty. Powstaną tu także dwa place wypoczynkowe. Dużą część tego ternu wypełni piasek. Zamontowane zostaną również elementy małej architektury: siedziska, ławki, leżaki miejskie, leżaki na płycie, tzw. ramy widokowe oraz pergole. Nie zapomniano również o zieleni – zasadzonych zostanie ponad 20 tysiącami roślin.

Reklama

Za budowę miejskiej plaży odpowiedzialna jest firma Arko z Dzikowca, która ma na koncie już kilka innych zielonych inwestycji w naszym mieście. Prace rozpoczęły się pod koniec września i mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Oficjalne otwarcie nowego terenu rekreacyjnego nad Wisłokiem zaplanowano na wiosnę 2025 roku.

Zobacz więcej zdjęć z budowy miejskiej plaży

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa bez podwyżki pensji. Zdecydował jeden głos

RZESZÓW. Radni odrzucili projekt uchwały dotyczący wzrostu wynagrodzenia Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O jej odrzuceniu zdecydował jeden głos.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców”.

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Rzeszów

Festiwal Roślin wraca z jeszcze większym wyborem i nowymi gatunkami

RZESZÓW. Największe roślinne wydarzenie w Polsce wraca po letniej przerwie z jeszcze większym wyborem, nowymi gatunkami i wyjątkową atmosferą. Jesienna edycja Festiwalu Roślin odbędzie się w ten weekend w hali Podpromie.

Reklama